Vatandaş seçim sonrasından kaygılı

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, vatandaşların seçim sonrasına ilişkin kaygılı olduğunu belirterek, "31 Mart'tan sonra karşı karşıya kalacağımız tabloyu tartışmak zorundayız" dedi

Vatandaş seçim sonrasından kaygılı

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, yerel seçimler öncesinde yapılan tüm anketlerde, vatandaşların ekonomik gidişata yönelik kaygılarının açık ara birinci sırada geldiğini belirtti. AK Parti’nin iktidara ‘ekonomide yükselme’ ve ‘özgürlük’ talebiyle geldiğini, 2002'den bu yana da ekonomiyi güçlü bir koz ve seçim propagandası olarak kullandığını belirten Yaşar, "Fakat bu süreçte güçlü ekonomiyi ayakta tutan faktörler unutuldu. Kurumların güçlendirilmesi, adaletin tesis edilmesi ve devlet yönetiminin tarafsız kılınması beklenirken tam tersi bir süreç izlendi. Liyakat ortadan kaldırıldı. Ekonomi bir anda geri plana itildi. Bel bağlanan inşaat sektöründeki daralma bile anlaşılamadı" dedi.

EKONOMİ ÜMİT VERMİYOR

Türkiye ekonomisinin artık ümit vermediğini dile getiren Bedri Yaşar, "Bilindiği üzere 80 ayrı noktada tanzim satışları başladı. Meyve ve sebze devlet eliyle satılıyor, böylece aracıların şişirdiği fiyatların önüne geçeceği ileri sürülüyor. Ama istediğiniz kadar alabilmeniz mümkün değil, bu tanzim satış noktalarının ne kadar sürdürülebilir olduğu da belli değil" diye konuştu.

TANZİM NOKTAARINDAKİ KUYRUKLAR

Kıbrıs çıkarması sonrası ABD'nin Türkiye'ye uyguladığı ambargo ve dünyayı saran petrol kriziyle oluşan yağ ve tüp kuyruklarını hatırlatan İYİ Partili Yaşar, "Karne ile alınabilen birçok ürün sınırlı sayıdaydı. Petrol, yağ ve şeker kuyruklarında insanlar saatlerini harcardı. Ne kadar beklerseniz bekleyin ne yaparsanız yapın daha fazlasını alamazdınız. Çünkü hakkınız yoktu. Şu anda tanzim noktalarında da aynı yöntem uygulanıyor. İstediğiniz kadar alamıyorsunuz, belirli bir sınırınız ve limitiniz var" görüşünü dile getirdi.

AMBARGO YOK AMA MEYVE SEBZE ALAMIYORUZ

Öte yandan 1970'li yıllarda kuyruklarına girilen ürünlerin birçoğu yurt dışı kaynaklı olduğunu ancak şu anda bulunamayan ya da aşırı fiyatlardan dolayı alınamayan ürünlerin tamamının Anadolu topraklarının ürünleri olduğunu vurgulayan Bedri Yaşar, "Ambargo uygulayan yok, savaş tehdidi yok, küresel bir kriz yok. Buna rağmen kuyruklardayız, buna rağmen meyve-sebze alamıyoruz” dedi.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER