VATANDAŞ DEĞİŞİM İSTİYOR

AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman, yaklaşan yerel seçimler öncesinde, Samsun'un tamamında yaptıkları görüşmelerde vatandaşların 'değişim' istediğini gözlemlediklerini belirterek, "İnsanlar artık yeni yüzler görmek istiyor" dedi

VATANDAŞ DEĞİŞİM İSTİYOR

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, yaklaşan mart yerel seçimleri öncesinde, aday adaylığı başvuruları ve yerel seçimlere yönelik önemli mesajlar verdi. Karaduman, vatandaşlarla yaptıkları birebir görüşmelerde çok büyük bir çoğunluğun yerel yönetimlerde 'değişim' istediklerini gözlemlediklerini söyledi.

BİR HAFTADA 81 ADAY ADAYI BAŞVURDU

AK Parti İl Başkanı Karaduman, İl Başkanlığı'nda yönetim kurulu üyeleri ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, AK Parti'de cuma gününe kadar uzatılan belediye başkan aday adaylıklarına son bir haftada 81 kişinin başvuruda bulunduğunu belirtti. Adayların büyük bir çoğunluğunun yüksek profilli isimlerden oluştuğunu kaydeden Karaduman, Büyükşehir Belediyesi için eski Atakum Belediye Başkanı Adem Bektaş ile daha önce 24 Haziran'da milletvekili aday adayı olan Necati Alkan olduğunu dile getirdi.

DEĞİŞİM İSTEDİKLERİNİ GÖZLEMLEDİK

Hakan Karaduman, belediye başkan adayları konusunda yaptıkları kamuoyu anketinde nasıl taleplerin öne çıktığına yönelik bir soruyu, "Bizim yüz yüze yaptığımız görüşmelerde ve ev ziyaretleri sırasında vatandaşlarımızın yerel yönetimler için değişim ihtiyacını gözlemledik. İnsanlar yeni yüzler görmek istiyorlar. Değişim ihtiyacını biz de hissettik" dedi.

GENEL MERKEZ İLE GÖRÜŞÜYORUZ

Karaduman, AK Parti Genel Merkezi'nin adayların belirlenmesi konusunda kendilerinden görüş sorup sormadığına ilişkin olarak, başından bu yana karşılık görüş alışverişi yaparak süreci sürdürdüklerini belirtti. Karaduman, önümüzdeki süreçte de adayların belirlenmesi sırasında görüşlerini sunacaklarını ifade etti.

MEVCUT BAŞKANLAR ADAY GÖSTERİLECEK Mİ?

Mevcut belediye başkanlarının yeniden aday gösterilip gösterilmeyeceği konusunun Genel Merkez'in takdirinde olduğunu dile getiren Karaduman, üç dönem kuralına takılan Havza, Çarşamba ve Canik belediye başkanlarının durumuna da yine Genel Merkez'in karar vereceğini söyledi.

MECLİS ÜYELERİNİ BİZ BELİRLEYECEĞİZ

Belediye Meclis üyelikleriyle ilgili aday adaylığı başvuru süresinin de 3 Aralık'a kadar devam edeceğini hatırlatan Karaduman, "Büyükşehir ve belediye başkan adayları ve ilçe başkanlarıyla birlikte, İl Başkanlığı tarafından belediye meclis üyeliklerine aday gösterilecekleri de hep beraber belirleyeceğiz" diye konuştu.

SİSTEMSEL BİR SIKINTI YAŞANDI

Karaduman, AK Parti'de belediye başkan adaylıkları için başvuru süresinin neden cuma gününe kadar uzatıldığına ilişkin de, "Bize sistemsel bir sıkıntı olduğu. Bazı adayların başvurularını yapmakta sistemden kaynaklanan sorunlarla karşılaştıkları söylendi. Bu nedenle cuma gününe kadar süre uzatımı yapıldı" dedi.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER