Vali Şahin, Bylock iftirasına cevap verdi

Samsun Valisi İbrahim Şahin,  ‘TRT Eski Genel Müdüründe Bylock tespit edildi’ yalan haberlere sert tepki gösterdi. “Sayın Cumhurbaşkanımızla, Sayın Başbakanımızla bu kadar yakın çalışan biri olarak onlara ihanet edecek kadar kansız biri değilim. O programı kullandığım haberini yapmak en hafifinden ahlaksızlık, şerefsizlik ve namus yoksunu bir davranış biçimidir.”

Vali Şahin, Bylock iftirasına cevap verdi

Samsun Valisi İbrahim Şahin ‘TRT Eski Genel Müdüründe Bylock tespit edildi’ şeklindeki yalan haberler üzerine açıklamada bulundu.

Bazı basın kuruluşlarında sistematik olarak yapılan algı operasyonları ve karalama kampanyaları hakkında hukuki süreç başlatılırken, Samsun Valisi İbrahim Şahin’de sessizliğini bozdu.

En son ‘TRT Eski Genel Müdüründe Bylock tespit edildi’ iddiası üzerine Vali İbrahim Şahin, sert bir açıklama yaparak kasıtlı karalama kampanyasına dikkat çekti.

ŞEREFSİZLİK AHLAK YOKSUNU DAVRANIŞ

Sessizliği bozan Vali Şahin, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı, “TRT Eski Genel Müdüründe Bylock tespit edildi’ şeklinde tamamen asılsız iftira ve çamur at izi kalsın tarzı bir yalan haber önce super haber tv de çıkmış sonra oradan alıntı yapılarak yayılmıştır. 2002 de AK Parti nin iktidara gelmesiyle önce Ulaştırma Bakanına Danışman, 2003-2005 yıllarında PTT Genel Müdürü, 2005-2007 yılları arası Ulaştırma Bakanlığında Müsteşar, 2007-2014 yılları arası TRT Genel Müdürü olarak çalıştım. 2014 Eylül ayından bu tarafa Samsun Valisi olarak görev yapmaktayım. Hiçbir şekilde bir yanlışa düşmeden Ülkeme, Bayrağıma, Milletime hizmeti şiar edinmiş onurlu bir bürokrat olarak görevimi sürdürmekteyim. Medyada duyuncaya kadar ne olduğunu bilmediğim bir uygulamayı kullandığımı haber yapmak en hafifinden ahlaksızlık, şerefsizlik ve namus yoksunu bir davranış biçimidir.”

İHANET EDECEK KADAR KANSIZ BİRİ DEĞİLİM

Vali Şahin, açıklamasını şöyle sürdürdü; “Beyazla siyahın yer değiştiği, doğrularla yanlışların saf değiştirdiği, gerçeklerle yalanların çarpıtıldığı bir ortamda sessiz kalmayı denedim. Ama daha fazla sessiz kalmanın yalan söyleyenlerin halkı inandırmayı başardıklarını görünce açıklama yapmayı zorunlu gördüm. Ne telefonuma yüklediğim, ne kullandığım vaki değilken bu çirkef yapının içene beni çekmeye çalışanlarla hukuk önünde sonuna kadar mücadele edeceğim. Sayın Cumhurbaşkanımızla, Sayın Başbakanımızla bu kadar yakın çalışan biri olarak Onlara ihanet edecek kadar kansız biri değilim. Ancak bilinmelidir ki iftira atan ve elindeki kalemin şehvetine kapılanların birer birer attıkları çamurun içine battıklarını kamuoyunda görmekteyiz. Bu aşağılık iftirayı atanların peşini hiçbir şekilde bırakmayacak ve gerek cezai, gerek hukuki haklarımı sonuna kadar arayacağım.”

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2017, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER