Ünlü İş Adamı Hayatını Kaybetti

Türk iş dünyasının önemli isimlerinden, Kale Grubu kurucusu ve Onursal Başkanı İbrahim Bodur, tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Ünlü İş Adamı Hayatını Kaybetti
Çanakkale'nin Çan İlçesinde faaliyet gösterin Kaleseramik Fabrikaları'nı da bünyesinde barındıran Kale Grubu'nun kurucusu ve Onursal Başkanı Hacı İbrahim Bodur, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede 88 yaşında vefat etti.

Bodur, 1957 yılında üretime geçen Çanakkale Seramik'le başladığı sanayi hayatında; Çanakkale'den Erzurum'a, Mardin'den İzmir'e, İstanbul'dan İtalya'ya uzanan onlarca fabrikanın, 17 şirketin, onbinlerce öğrenci okutan ve binlerce işsize meslek edindiren bir vakfın, TÜSİAD'dan İSO'ya kadar bugün ülkenin en önemli sivil toplum kuruluşlara arasında yer alan çok sayıda kurumun kuruculuğu ve başkanlığı gibi görevlerde bulundu. Çekoslovakya ve İtalya'dan devlet nişanı sahibi olan İbrahim Bodur, 1997 yılında Türkiye Cumhuriyeti Devlet Üstün Hizmet Madalyası'na ve 2006 yılında TBMM Üstün Hizmet Ödülüne layık görülmüştü. Kale Grubu'ndaki Başkanlık görevini 2007 yılında kızı Zeynep Bodur Okyay'a bırakan İbrahim Bodur, ömrünün son döneminde grubun onursal başkanı olarak çalışmalarını sürdürüyordu.

ÇAN'DA TOPRAĞA VERİLECEK

Bodur'un cenazesi bugün İstanbul Fatih Camisi'nde öğlen kılınacak namazın ardından Çanakkale'nin Çan ilçesine getirilecek. Bodur için 25 Mayıs Çarşamba günü Kaleseramik Fabrikaları Camisi'nde öğlen ikinci bir cenaze töreni daha düzenlenecek. Burada kılınacak namazın ardından Bodur'un cenazesinin, Nevruz Köyü Mezarlığı'ndaki aile kabristanında toprağa verileceği bildirildi. Bodur'un vefat haberi Çanakkale ve Çan'da büyük üzüntü yarattı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER