Üç başkana 'tamam' denilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerel seçimlerde 3 dönem kuralını çok katı uygulayacaklarını açıklamasının ardından, Samsun'da Çarşamba, Canik ve Havza belediye başkanlarının yerine farklı adayların gösterileceği konuşuluyor

Üç başkana 'tamam' denilecek

Samsun’da Çarşamba, Canik ve Havza Belediye başkanlarını da kapsayan üç dönem kuralına takılan belediye başkanları ile yeniden aday gösterilmelerinin önünün kapandığına ilişkin en dikkat çekici açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. Erdoğan, yerel seçimlerde 3 dönem kuralını çok katı uygulayacaklarını açıkladı.

DÜNDAR, İKİZ VE GENÇ

Üç dönem kuralı nedeniyle bu üç ilçede yapılan çalışmalar sonrasında, aday gösterilmesi olası adaylar da netleşmeye başladı. AK Parti genel merkezinde yapılan çalışmalar sonrasında yeni dönemde Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ve Canik Belediye Başkanı Osman Genç dönemleri sona erdi.

YERLERİNE KİMLER GELECEK?

Üç dönem kuralına takılan Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar’ın yerine ilçe başkanı Halit Doğan ve Havza Belediye Başkanı Murat İkiz’in yerine de yine ilçe başkanı Sebahattin Özdemir’in aday olacağına kesin gözüyle bakılırken, Canik Belediye Başkanı Osman Genç’in yerine de Caner Göktepe ve İbrahim Sandıkçı isimleri ön plana çıktı.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER