Türkiye iki ülkeyle ortak tatbikat yapacak

Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov, 2017'de Azerbaycan, Türkiye ve Gürcistan'ın ortak askeri tatbikatlar gerçekleştireceğini söyledi.

Türkiye iki ülkeyle ortak tatbikat yapacak

Gürcistan Savunma Bakanı Levan İzoria, resmi temaslarda bulunmak için geldiği Azerbaycan'da mevkidaşı Hasanov'la bir araya geldi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede Hasanov, iki ülke arasında askeri iş birliğinin hem ikili hem de NATO'nun programları çerçevesinde yürütüldüğünü belirtti.

Hasanov, "İlişkimiz Azerbaycan-Türkiye-Gürcistan üçlü formatında da yürütülüyor. Gelecek yıl ikili ve üçlü askeri tatbikatların yapılması planlanıyor." dedi.

Ermenistan-Azerbaycan çatışması ve Dağlık Karabağ sorununa değinen Hasanov, Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü destekledikleri için Gürcü halkına teşekkür etti ve Azerbaycan'ın da Gürcistan'ın toprak bütünlüğünü desteklediğini kaydetti.

İzolia ise ilk resmi ziyaretini Azerbaycan'a yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek "Gürcistan, gelecek yıl Azerbaycan ve Türkiye'nin ortak tatbikatlarına katılmaya hazır." ifadelerini kullandı.

Görüşme sonrasında bakanlar, 2017 yılı için askeri iş birliği planına imza attı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER