Türk Yıldızları'na Şehitlerin İsimleri Yazıldı

Çanakkale Zaferi'nin 101. yılı kutlamalarında gösteri uçuşu yapacak Türk Yıldızları'na, 2015'ten beri kaybettiğimiz şehitlerin ismi yazıldı.

Türk Yıldızları'na Şehitlerin İsimleri Yazıldı

Mehmetçiğin 'Yenilmez Armada' olarak nitelendirilen İtilaf Devletleri'nin donanmalarını durdurduğu ve 'Çanakkale geçilmez' destanına imza attığı Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101'nci yıl dönümü kutlamalarına sayılı saatler kaldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla Çanakkale'de iki ayrı tören düzenlenecek. Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenkler sunulduktan sonra 18 Mart Stadyumu'ndaki törene geçilecek. Burada, TBMM kararıyla şehitler anısına Çanakkale'ye verilen ve üzerinde 'Çanakkale Geçilmez' yazan Altın Madalya; gururla, rengini şehit kanlarından almış olan Türk bayrağına toka edilecek. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından geçit töreni yapılacak.

Türk Yıldızları uçaklarında şehitlerin ismi yazıldı

İkinci tören ise Çanakkale Şehitleri anısına Gelibolu Yarımadası'nda yaptırılan Şehitler Abidesi önünde gerçekleşecek. Burada da günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılacak. Şehitlik ziyaret edilecek, Kuran okunacak. Karada Mehmetçik, Denizde askeri savaş gemileri, havada ise Türk Yıldızları, Çanakkale Şehitleri anısına geçit töreni yapacak.

Türk Yıldızları'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, uçakları şehitlerin isminin yazıldığı belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER