Türk Şirketten Senegal'de 3 Dev Proje

Doğanlar Yatırım Holding ve Miller Holding ortaklığında kurulan DM Yatırım İnşaat Senegal’de, toptancı hali kompleksi, lojistik merkezi ve mobilya fabrikası projelerinin temellerini attı

Türk Şirketten Senegal'de 3 Dev Proje

Afrika'nın en büyüğü hal kompleksi

Hal kompleksi 197 bin metrekaresi açık, 54 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 251 bin metrekareye sahip olacak. En son teknolojiler kullanılarak inşa edilecek kompleks, Afrika'nın en büyük toptancı hali olma özelliği taşıyacak, komşu ülkelerin Senegal ile olan ticaret hacmini artıracak ve Senegal'in ekonomik kalkınmasına büyük fayda sağlayacak. Dakar'daki trafiğin düzenlenmesi amacıyla inşa edilecek olan ve tırların topluca bekleme yapabileceği lojistik merkezi ise 44 bin metrekarelik alana sahip olacak.

Afrika’nın en büyük mobilya fabrikası

Aynı törende hal kompleksi ve lojistik merkeziyle birlikte, DM Yatırım İnşaat'ın üçüncü bir projesi olan mobilya fabrikasının da temellerini de atıldı. Mobilya fabrikası üretime geçtiğinde binlerce insana istihdam sunabilir. Sağlanan istihdam sadece fabrika çatısı altında değil alt taşeronlara ve küçük atölyelere de önemli fırsatlar sunacak. Fabrika, ahşap üreticisinden çelik üreticisine; sünger imalatçısından kumaşçısına kadar bir çok alt sektöre gelir sağlayabilir. Fabrikada üretilen mobilyalar tüm Afrika ülkelerine ihraç edilecek.

Senegal Cumhurbaşkanı Sall: DM Yatırım İnşaat ile işbirliğimiz sürecek

DM Yatırım İnşaat'ın Dakar'da hayata geçireceği projeleri değerlendiren Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall “Toptancı hali kompleksi, lojistik merkezi ve mobilya fabrikası Senegal için büyük bir önem taşıyor. Projelerin halkımızın yaşam kalitesini yükselteceğine inanıyoruz. Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a da projelere verdiği destekten ötürü teşekkürlerimi iletiyorum. DM Yatırım İnşaat ile işbirliğimiz artarak devam edecek‘’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER