Türk-İş, 37 yıllık eğitim tesisini satıyor

Samsun'un Atakum ilçesindeki Türk-İş semtine adını veren ve Türk-İş Sendikası’nın 37 yıldır eğitim tesisi olarak kullandığı yapıyla birlikte arazisi satılıyor. İmarda eğitim alanı olarak kullanılan arazi, ticaret, turizm ve özel sağlık tesisi alanına dönüştürülüyor

Türk-İş, 37 yıllık eğitim tesisini satıyor

Samsun'un Atakum ilçesindeki Türk-İş semtine adına veren ve Türk-İş Sendikası'nın 1982 yılından bu yana eğitim, seminer ve konferanslarını yürüttüğü eğitim tesisinin de bulunduğu arazi, satılığa çıkarılıyor. Atakum'un en merkezi yerinde bulunan tesisin, imar planında eğitim alanı yerine turizm, ticaret ve özel sağlık tesisi alanına dönüştürülmesine ilişkin imar planı değişikliği teklifi, Büyükşehir Belediye Meclisi'nin onayına sunuldu.

ATAKUM’UN EN DEĞERLİ BÖLGESİNDE
Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), Atakum’da Mimar Sinan Mahallesi Alparslan Bulvarı üzerinde bulunan ve ilçenin en fazla ticaret ve iş merkezlerinin bulunduğu bölgede yer alan 1982 yılından bu yana sendika tarafından eğitim merkezi olarak kullanılan yapının da bulunduğu arazisinin, imar planında turizm, ticaret ve özel sağlık tesisi kullanımına dönüştürülmesine ilişkin imar planı teklifi, Büyükşehir Belediye Meclisi'ne sunuldu.

FİYATI DAHA DA YÜKSELECEK
1982 yılından bu yana Türk İş Sendikası tarafından  eğitim, konferans ve seminerler için kullanılan yapıda 2006 yılından bu yana otel işletmeciliği de yapılıyordu. Sendikanın tesisteki faaliyetlerini sonlandırması ve mülkiyeti satma kararı almasının ardından çevresinde turizm, ticaret, sağlık tesisleri de bulunan arazinin fiyatının ekonomik olarak daha da yükselmesi amacıyla Türk-İş,  imar planındaki kullanım kararının değiştirilmesini talep etti.

MECLİSTE KARAR BAĞLANACAK
Söz konusu imar planı değişikliği teklifi Büyükşehir Belediye Meclisi'nin cuma günü yapılacak toplantısında karara bağlanacak. 

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER