Türk Günü Yürüyüşü Gerçekleştirildi

New York'ta bu yıl 35'incisi düzenlenen Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali kapsamında Türk Amerikan toplumu, Manhattan'da yürüyüş gerçekleştirdi

Türk Günü Yürüyüşü Gerçekleştirildi

Manhattan'da Madison Caddesi ile 53. sokağın köşesinde başlayan yürüyüş, BM'nin karşısındaki Dag Hammarskjold Parkı'nda sona erdi.

BEŞİKTAŞ TARAFTARI DA YÜRÜYÜŞE KATILDI

Yürüyüşe  New York Başkonsolosu Ertan Yalçın,  Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı  Lütfü Savaş, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) Başkanı Atilla Pak, Türk toplumu temsilcileri ve sanatçılar katıldı.

Manhattan'da Madison Caddesi ile 53. sokağın köşesinde başlayan yürüyüş, BM'nin karşısındaki Dag Hammarskjold Parkı'nda sona erdi. Yürüyüşe  Azerbaycan, KKTC,  Kazakistan,  Özbekistan ve  Kırım Türkleri de katıldı.

Beşiktaş tarafları da yürüyüşe katılarak Süper Lig şampiyonluğunu kalabalık bir kortej eşliğinde coşkuyla kutladı. Yürüyüşe  New York polis teşkilatı bando takımı da marşlarla eşlik etti.

35. KEZ DÜZENLENİYOR

Yürüyüşte konuşan Başkonsolos Yalçın, organizasyonu gerçekleştiren Türk Amerikan Dernekleri Federasyonunu tebrik etti.

Türk Amerikan toplumunun 35. kez  New York sokaklarında coşkuyla yürüdüğünü kaydeden Yalçın, organizasyonu Türk toplumunun kendi imkanlarıyla gerçekleştirdiğini belirtti.

Atilla Pak da konuşmasında, Türk Amerikan toplumu olarak her türlü zorluğun altından kalkacak güçte olduklarını söyledi.

Destek almasalar bile kırgın olmadıklarını anlatan Pak, organizasyonu TADF gerçekleştirse de yürüyüşün Türk toplumuna ait olduğunu ifade etti.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER