Türk Gemisi Nijerya'da Saldırıya Uğradı

Kaptanoğlu Denizcilik'e ait M/T Puli adlı tanker Nijerya açıklarında seyir halindeyken korsanların saldırısına uğradı. Geminin 6 kişilik mürettebatı da korsanlar tarafından kaçırıldı.

Türk Gemisi Nijerya'da Saldırıya Uğradı

6 TÜRK DENİZCİ KAÇIRILDI

Cumhuriyet'in haberine göre, Kaptanoğlu  Denizcilik'e ait  Malta bayraklı 148 metre boyundaki M/T Puli adlı tanker  Nijerya açıklarında seyir halindeyken bugün  Türkiye saati ile saat 04:00 sularında korsan saldırısına uğradı. Korsanlar M/T Puli adlı tankerdeki aralarında kaptanların da bulunduğu 6 Türk denizciyi kaçırdı.

KİMLİKLERİ AÇIKLANDI

Kaçırılan mürettebatın kimlikleri, İlkay Olgun (Kaptan), Haluk Buran (2.Kaptan), Furkan Topcu (3.Kaptan),  Mehmet Babacan (Baş  Makinist), Şükrü Dömbek (Elektrik), Eray Falay (Usta Gemici) olarak açıklandı.

 

DENİZCİLERİN DURUMU İYİ

Kaptanoğlu  Denizcilik'ten yapılan açıklamada, korsanların elinde bulunan Türk denizcilerin sağlık durumunun iyi olduğu, M/T Puli adlı tankerin de emniyetli bir şekilde seyrine devam ettiği belirtildi.

Açıklamada  Dışişleri Bakanlığı, Ulaştırma,  Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve diğer ilgili makam ve kurumlar ile temasa geçildiği, konuyla ilgili gelişmelerden kamuoyunun bilgilendirileceği ifade edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER