Turizmcilerden Çağrı: Bu Oyuna Gelmeyin

Turizimciler ortak bir imzayla terörün her türlüsünü kınadıklarını belirterek, birlik çağrısı yaptı

Turizmcilerden Çağrı: Bu Oyuna Gelmeyin
Turizm sektörünün çatı kuruluşlarının yaptığı ortak açıklamada, "Yaşanan süreçten en hızlı ve en geniş biçimde etkilenen turizm  sektörümüzün temsilcileri olarak, sektörel bütün kayıp ve kaygılarımızı bir yana  koyuyor ve halkımızın birlik, beraberlik içerisinde hareket etmesi ile bu  ortamdan çıkabileceğimizi ifade ediyoruz" değerlendirmesinde bulunuldu. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Türkiye Otelciler  Federasyonu (TÜROFED), Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), Türkiye Turizm  Yatırımcıları Derneği (TTYD) ve Turist Rehberleri Birliği'nin (TUREB) ortak  imzasıyla yayımlanan bildiride "birlik" vurgusu yapıldı. 

Ülkenin içinden geçmekte olduğu süreçle ilgili kamuoyuna seslenilmek  istenildiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 

"Yaşanan süreçten en  hızlı ve en  geniş biçimde etkilenen turizm  sektörünün temsilcileri  olarak, sektörel bütün  kayıp ve kaygılarımızı bir yana  koyuyor ve halkımızın birlik beraberlik içerisinde hareket  etmesi ile bu  ortamdan çkabileceğimizi ifade ediyoruz.

'KORKU İKLİMİ YARATMAYA ÇALIŞILIYOR'

Dünyanın en büyük sorunu haline  gelen   küresel terör, ülkemizde son dönemde  gerçekleştirdiği saldırılar ile bir korku  iklimi yaratmaya çalışmaktadır. Başta  yaşam hakkı olmak üzere, seyahat   özgürlüğü gibi pek çok insani hakkımızı elimizden almaya çalışan bu oyunlara  gelmemeliyiz ve birlik, beraberlik içerisinde onların bu hedeflerine  ulaşmaması  için gerekli toplumsal direnci göstermeliyiz. Bu anlayışla; terörün her   türlüsünü şiddet ve nefretle  kınıyor, halkımızı ümitsizliğe kapılmamaya, bu  insanlık dışı oyuna gelmemeye ve birlik, beraberlik içerisinde olmaya davet  ediyoruz."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER