Tünelden Sızmaya Çalışan 5 Terörist Öldürüldü

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda güvenlik güçleri, tünelden saldırı hazırlığı yapan 5 teröristi öldürdü.

Tünelden Sızmaya Çalışan 5 Terörist Öldürüldü

İlçede el yapımı patlayıcıların imhası, kazılan çukurların kapatılması ve oluşturulan barikatların kaldırılması amacıyla 13 Mart'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan "Şehit  Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu" devam ediyor.

ÇATIŞMALAR SÜRÜYOR

Eski Kışla, Yeni, Orman, Mezarlık,  Yeşildere, Cumhuriyet, Güngör, Esentepe ve Dize mahallelerinde 29 gündür operasyonlarını sürdüren güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensupları arasında çatışmalar yaşanıyor.

 

TÜNELDEN SIZACAKLARDI

Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurlarınca yürütülen operasyon sonucu sıkışan teröristler, güvenlik güçlerine saldırmak amacıyla farklı yöntemler deniyor. Güvenlik güçleri, Dize Mahallesi'nde yürüttükleri arama tarama faaliyeti sırasında 5 kişilik terörist grubun binalar arasında kazdıkları tünellerden saldırı yapmak için sızmaya çalıştığını tespit etti. Saldırı girişimini fark eden ancak durumdan habersizmiş gibi davranan güvenlik güçleri, "sızma ve saldırı" için gelen terörist grubun planını boşa çıkardı. Güvenlik güçlerinin "teslim olun" çağrısına ateşle karşılık veren 5 terörist, çıkan çatışmada etkisiz hale getirildi. Operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı 144'e yükseldi.

Bu arada, teröristlerden ele geçirilen çok sayıda el bombası uzman ekiplerce imha edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER