TÜM GÖZLER ADAYLARDA

Samsun’da tüm gözler 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesi partilerin açıklayacağı belediye başkan adaylarına çevrildi. Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Mustafa Demir’i açıklayan AK Parti dışında; CHP, Yakakent, Vezirköprü ve Çarşamba adayını, MHP ise sadece Alaçam adayını kamuoyuna duyurdu

TÜM GÖZLER ADAYLARDA

AK PARTİ’DE YARIN AÇIKLANIYOR

AK Parti’nin Büyükşehir adayı olarak Mustafa Demir’i açıklamasından sonra, dikkatler İlkadım, Atakum, Tekkeköy ve Canik ilçelerinin yanı sıra diğer 13 ilçenin adayları için parti genel merkezine çevrildi. Daha önce 14 Aralık’ta yapılacağı belirtilirken, bütçe görüşmeleri nedeniyle ertelenen aday açıklamasının, bugün son bulacak bütçe görüşmelerinin ardından yarın yapılması bekleniyor.

CHP’DE 4 OCAK’TA TAMAM GİBİ

CHP’de de İYİ Parti ile ittifak kararı alınması nedeniyle bir türlü açıklanmayan ilçe belediye başkan adaylarıyla ilgili süreç, son yapılan Parti Meclisi (PM) toplantısında da belli olmayınca, gözler 4 Ocak'ta yapılacak PM toplantısına çevrildi. Bu süreçte iki partinin Samsun’daki tüm ilçe belediye başkan adaylarının belirlenmesine kesin gözüyle bakılıyor. CHP, Samsun’da büyükşehir adayı çıkarmayacak.

İYİ PARTİ’DE ‘TEMAYÜL’DE TEKİN ÇIKTI

CHP ile yapılan ittifak kapsamında Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı belirleyecek olan İYİ Parti ise, ilçe teşkilatlarında ‘temayül’ yoklaması yaptı. Büyükşehir belediye başkan adayı olarak Hayati Tekin, Mehmet Çakar ve Eyüb Güler’in sorulduğu temayülden Hayati Tekin ilk sırada çıktı. Önümüzdeki hafta ise ilçelerde yapılacak kamuoyu anketlerinde vatandaşlara adaylar sorulacak.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER