"Tüm fırsatları kazanıma çevirmeliyiz"

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, "Samsun her alanda büyük fırsatları, imkanları, olanakları bünyesinde barındırıyorsa bunları kazanım haline dönüştürmek için büyük bir sinerji oluşturmamız şart." dedi.

"Tüm fırsatları kazanıma çevirmeliyiz"

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Ladik ilçesinde iş insanları ile bir araya geldi.

Ladik Yönetici, Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (LAYSİAD) organizasyonunda Samsun'un ekonomisine katkı veren iş insanları bir araya geldi. Ladik Yaylası'nda gerçekleşen buluşmaya katılan AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, iş insanlarıyla istişarelerde bulundu, Ladik için yürütülecek projeler hakkında değerlendirmeler yapıldı.

Ladik Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel'in de hazır bulunduğu program da koruma altındaki Ladik Gölü gezildi, belediye ziyaret edildi.

Programda konuşan AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Ladik ilçesinin doğal güzellikleriyle ön plana çıktığını, özellikle doğa turizmi açısından yeni çalışmalarla bölgenin değerlendirilmesinin önemli olduğunu söyledi.

"SİNERJİ OLUŞTURULMALI"

Ortak paydanın Samsun olduğunu, kent için herkesin elinden gelen gayreti, desteği gönülden vermesi gerektiğini ifade eden Yılmaz, "Samsun her alanda büyük fırsatları, imkanları, olanakları bünyesinde barındırıyorsa bunları kazanım haline dönüştürmek için büyük bir sinerji oluşturmamız şart. Hepimizin el ele vererek kentimizin potansiyelini artıya çevirmemiz gerekli. Mesela Ladik ilçemiz koruma altındaki göleti, yaylaları, kaplıca imkanları, kayak turizmi, doğal güzellikleriyle eşsiz bir yer. Doğa korunarak bu yönde konaklama imkanları, tesisler artırılabilir, yeni projeler geliştirilebilir. Kentimizin dinamikleri, yerel yönetimleri, sivil toplum kuruluşları, siyasi aktörleri hepimiz Samsun'un her bir noktasında  kazanımlar için el ele vermeliyiz. Bu zamana kadar olduğu gibi şehrimizin daha ileri taşınması için çok çalışmalıyız. Özellikle ekonomi bizim vazgeçilmezimiz ve en çok üzerinde durduğumuz konu. Bu yönde yapılacak her çalışmaya desteğe hazırız." şeklinde konuştu.

Yılmaz, Samsun'un fırsatlarının değerlendirilmesi için bu zamana kadar yürütülen ortak çalışmaların büyük kazanımlara dönüştüğünü de sözlerine ekledi.

Gercekbizde.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER