TÜGİK'ten Afrin harekatına tam destek

TÜGİK Yönetim Kurulu Üyesi ve SAMGİAD Başkanı Savaş Gömeç, "Türkiye’nin genç enerjisi olan TÜGİK, devletinin ve şanlı ordusunun sonuna kadar yanındadır ve destekçisidir" dedi.

TÜGİK'ten Afrin harekatına tam destek

Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) Yönetim Kurulu Üyesi ve SAMGİAD Başkanı Savaş Gömeç, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekâtı’nın, uluslararası hukuk normları ve ulusların meşru müdafaa hakları çerçevesinde yürütülen bir operasyon olduğu vurguladı.

ÜLKEMİZİN BEKAASI SÖZ KONUSU

Türkiye’nin, sınırlarında yaratılmak istenen fiili duruma müdahalesinin, tam bağımsız ve güçlü bir ülke olmasının en doğal sonucu olduğunu dile getiren Savaş Gömeç, "Bu operasyon, herhangi bir etnik kimliğe ya da başka bir ülkenin toprak bütünlüğüne yönelik olarak değil terörle mücadele amacıyla başlatılmıştır. Türkiye’ye uzanan terör tehditi tam anlamıyla ortadan kalkıncaya dek sürdürülmesi, ülkemiz adına bir beka meselesidir. Milli mücadelemizin en kısa sürede başarıyla sonuçlanacağına dair en küçük bir şüphemiz bulunmamaktadır" dedi.

ŞANLI ORDUMUZUN YANINDAYIZ

Türk milletinin de, tarihinin her döneminde olduğu gibi, bugün de bu milli dava etrafında kenetlendiğini ve harekâta koşulsuz destek verdiğini vurgulayan Gömeç, "Bu öyle bir bütünleşmedir ki hiçbir provakasyon ve girişim ulusal bütünlüğümüze zarar veremeyecek, Türkiye’nin her alanda büyüyerek güçlenmesi önlenemeyecektir.  Türkiye’nin Genç Enerjisi Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu, devletinin ve şanlı ordusunun sonuna kadar yanındadır ve destekçisidir. Bu kutlu dava yolunda şehit düşen yiğitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı dileriz. Cephedeki kahraman askerlerimizin en kısa sürede zafer ve selametle sevdiklerine kavuşmaları temennisiyle Yüce Allah Türk Ordusunu muzaffer kılsın, halkımızın dualarıyla yar ve yardımcıları olsun diyoruz" görüşünü dile getirdi.

Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER