TSK açıkladı! 105 DAEŞ hedefi vuruldu

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye'de muhalifler tarafından sürdürülen Fırat Kalkanı harekatının 31'inci gününde yaşanan gelişmelere ilişkin açıklamada bulundu

TSK açıkladı! 105 DAEŞ hedefi vuruldu

TSK'dan yapılan açıklamada, Azaz-Rai sektöründe; muhalif unsurlardan oluşan 5 Özel Görev Kuvvet Grubu'nun saat 18.00 itibariyle kaybettiği bölgeleri geri almak amacıyla geniş çaplı saldırı düzenleyen DAEŞ unsurlarına karşı çatışmaya devam ettiği bildirildi.

SABAH SAATLERİNDE SALDIRDI

DAEŞ'in sabah saatlerinde Kuneytirah ve Tatimus bölgelerine yaptığı saldırıların, muhaliflere karadan ve havadan sağlanan yoğun ateş desteğiyle engellendiği ve DAEŞ unsurlarının gerilemesi üzerine ileri harekata devam eden muhaliflerin Kara Tuz, Tuvayranve El Mutminah meskun mahallerinde yeniden kontrolü sağladığı açıklandı.

Yoğun hava ve kara ateş desteğiyle muhaliflerin An Naddah bölgesinde kontrol sağlama gayretlerinin devam ettiği de vurgulandı. Keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen 105 DAEŞ hedefine 332 fırtına, 80 ÇNRA ve 4 havandan oluşan ateş destek vasıtaları tarafından 416 atış yapıldığını belirterek, harekatın başından beri bin 182 hedefe 4 bin 696 atım yapıldığını bilirtti.

26 MAYIN VE 968 EYP KONTROLLÜ OLARAK ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
Açıklamada ayrıca Türk Hava Kuvvetleri'ne ait uçaklar tarafından 14.42-15.32 saatleri arasında El Mutminah (2) ve Ziyadiyah (1)'da bulunan 3 hedefin ateş altına alınarak, komuta yeri ve silah mevzii olarak kullanılan 3 bina ve içinde bulunan DAEŞ unsurlarının etkisiz hale getirildiği kaydedildi. DAEŞ'ten temizlenen bölgelerde, çoğu tuzaklanmış, bugüne kadar toplam 26 mayın ve 968 EYP'nin muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timleri tarafından kontrollü olarak etkisiz hale getirildiği de vurgulandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER