Topbaş'tan damadı ile ilgili net tavır

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş; FETÖ'den tutuklanan ve serbest kalan damadı hakkında konuştu.

Topbaş'tan damadı ile ilgili net tavır

Kadir Topbaş, FETÖ soruşturmasında tutuklu olan damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın tahliyesiyle ilgili gazetecilere "Damadım ile ilgili tavrımı daha ilk gün koydum. İlgilenmiyorum, işime bakıyorum. Benim ailem İstanbul..." açıklamasında bulundu.

Topbaş şunları söyledi;

"Bugüne kadar 40 küsür yıllık siyasi hayatımda bulunduğum görevlerde yargı ile ilgili, yargıya intikal etmiş konularda asla konuşmadım ve üzerinde durmadım. Bu yargıya olan saygımdır. Zaten bir de sorumluluktur böyle baktım. Bu benim yakınım olsa, uzağım olsa veya benim belediyemin herhangi bir konusu ile ilgili davaları olsa ki zaman zaman çokça yaşamaktayız net olarak ifade etmek istiyorum.

TAVRIMI İLK GÜNDEN NET KOYDUM

Şunu da net olarak söyleyeyim ben zaten tavrımı ilk günden koydum. Peygamberimizin buyurduğu gibi, kızım Fatıma da olsa kolumu keserim diye. Biz bu ahlaktayız, bu anlayıştayız. Ben şu anda bir aile reisiyim. Benim ailem büyük bir aile ve İstanbul ailesi. Herkesin, İstanbul’da yaşayan tüm bireylerin sorumluluğunu üstlenmiş birisiyim. Böyle kabul edilmiş durumda. Ben burada İstanbulluların mutluluğunu düşünmek zorundayım. Hizmet etmek zorundayım. Bakın burada bir metro, çok önemli bir imza töreni yaptık. Arkasından diğerleri gelecek. Bu hizmetlerimizin gelecekte de çok iyi algılanacağını biliyorum.Günümüze kadar bu kentte yaptığımız hizmetler bana verilen sorumluluğun bir yansımasıdır, gereğidir. Onu yerine getirmeye çalıştım.

YARGIYA GÜVENİYORUZ

Onun için şu anda yargının halen devam etmekte olan konusu ile ilgili ve konularıyla ilgili ki burada zaman zaman beni de itham eden benim belediyem ile ilgili de davalar olsun asla bu davalar üzerinde konuşmayı değerlendirmeyi doğru bulmuyorum. Yargıya olan saygımızdır. Çok da detaylara bakmıyorum. Açık ve net ifade edeyim, neyin nesidir, ne oldu bitti bu konu ile ilgili bunlara da bakmıyorum. Ben işime bakıyorum.Büyük sorumluluk almış bir durumdayım. Burada benim bütün düşüncelerim değerlerim bu kente daha neler yapabiliriz. Bu kenti daha nasıl geliştirebiliriz. Yoksa bir yerlere takılarak bir yerlerin ortamları kavgası içerisinde olmak istemem, girmiyorum. 

GEÇMİŞTE CİDDİ BİR RAHATSIZLIĞI VARDI

Yargı ve adalet buna güveniyorum. Bu adaletin herkese eşit mesafede olduğunu biliyorum. İnanıyorum ki adalet tecellisi herkesin beklediği şeydir. Ve adaletin vereceği karar önemlidir. Bizim burada kalkıp da bununla ilgili yorumlar yapmamız yanlış olur.Detaylara girmeyeceğim. Ciddi bir rahatsızlığı vardı geçmişte de. Tabi onu kendisi takip edecek, edecekler.Ben gördüm ama çok fazla değil. Sadece böyle bir görüşme imkanım oldu. Çok detaylı görüşmedim."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER