Topaloğlu’ndan seçmene tehdide tepki yağdı

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu'nun seçim gecesi kendisine oy vermeyen mahallelere hizmet vermeyeceğine ilişkin açıklamaları tepkiye neden olurken, Başkan Topaloğlu, "O gecenin duygusallığıyla söylenmiş sözler. Ben MHP'li kardeşlerime bir şey söylemedim. Sözlerim çarpıtıldı" dedi

Topaloğlu’ndan seçmene tehdide tepki yağdı

AK Partili mevcut belediye başkanı Osman Topaloğlu’nun yeniden başkan seçildiği 19 Mayıs'ta seçim gecesi kendisine oy vermeyen mahallelerdeki seçmenlere yönelik, "Bundan sonra oyu veren en önce hizmeti alacak. Diğerleri en sonda alacak" sözleri büyük tepki yarattı. O konuşmanın seçim gecesinde çıkan sonuçların duygusallığıyla yapıldığını belirten Topaloğlu, "Benim MHP'li kardeşlerimize dediğim bir şey yok. Sözlerim çarpıtıldı" dedi.

31 MART GECESİ KONUŞTU

31 Mart akşamı partililere bir konuşma yapan Topaloğlu, kendisine oy vermeyen mahalleleri kastederek, “Malum mahallelerde sıkıntılar. O sıkıntı yıllardır geliyor. Biz bu dönem düzelir diye umut ettik. Bize öyle dediler. Ama öyle olmadı. Bundan sonra da ona göre davranacağız. Bunu böyle bilsin. Herkes bilsin" dedi.

TEK TEK İNCELEYECEĞİM

Seçim sonuçlarını gösteren listeleri tek tek inceleyeceğini belirten Topaloğlu, "2014 ve 2019 arasındaki değişimlere bakacağım. Öyle oy vermeyeceksin, beton yol alacaksın. Yok böyle bir şey bundan sonra. Bundan sonra oyu veren en önce hizmeti alacak. Diğerleri en sonda alacak" diye konuştu.

MHP’LİLERE DEMEDİM, SÖZLERİM ÇARPITILDI

Topaloğlu'nun bu sözlerine ilişkin videonun sosyal medyada ve bazı internet sitelerinde yer almasının ardından büyük bir tepkiye neden oldu. Topaloğlu, o geceki sözleriyle ilgili gazetemize yaptığı açıklamada da, "Ben o konuşmada MHP'li kardeşlerime bir şey demedim ki.  Yılardır 3-4 tane mahallede bize söz verilmiş olmasına rağmen hiçbir şey değişmedi. Ama baktığınızda hizmetin en iyisini almışlar. Bakıyorsunuz, bize oy veren mahalleli, 'O zaman biz de mi oy vermeyelim" diyor. Orada MHP'lilere bir şey demedim. Bir kırgınlığı dile getirdik. Sonuçta bu kadar emek sarf ediliyor. Ben hizmet almayacak demedik, ona göre alacaklar dedik. O gece duygusallıkla söylenmiş sözler. Bu kadar saptırılacağını düşünseydim söylemezdik. Neredeyse 15 seçimdir o mahalleleri değiştiremedik. 24 Haziran'da da aynı şeyleri söylemiştim. Bu seçimde biz zaten MHP ile birlikte seçime girmiştik. Şimdi bu sözlerimi saptırıyorlar" dedi.

Gazete Gerçek

Erkan Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER