TOKİ’den ev alacaklar dikkat!

Samsun’da kentsel dönüşümden ev alacaklar için başvurular başladı. Ucuz konut kampanyasının başladığı 38 şehir arasında yer alan Samsun’un Alaçam ilçesinde yapılacak konutlar için talep toplama süresi sona erdi

TOKİ’den ev alacaklar dikkat!

TOKİ'nin, 38 ilde 49 bin TL'den başlayan fiyatlar ile konut satış kampanyasının startını verdi. Başlatılan kampanyanın başvuru şartları ve koşulları belli oldu. Ucuz konut kampanyasının başladığı 38 şehir arasında yer alan Samsun’un Alaçam ilçesinde yapılacak konutlar için talep toplama süresi sona erdi.

HANE BAŞI BİR BAŞVURU 

Başlatılan ucuz ev kampanyasına hane başından sadece 1 birey yapabilecek. Şehit aileleri kampanyada ayrıcalık sahibi olacaklar.  

KİMLER BAŞVURUDA BULUNABİLİR? 

18 yaşını tamamlamış olup yüzde 40 ve üzeri engelli raporu bulunan engelli vatandaşlar, satışa sunulan konut sayısının yüzde 5’i kadar kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecek. Kura sonucu hak sahibi olamayan başvuru sahipleri, diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile tekrar kuraya tabi tutulma hakkına sahip olacak.

EV SAHİBİ OLMAMASI GEREKİYOR

Kuralı satışlarda ve/veya alt gelir projelerinde, başvuru sahibinin kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması gerekiyor. (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç). Açık satışlarda ise, genel olarak bu şart aranmıyor. Projelerin durumlarına göre bazen uygulanabilmektedir. Tüm satışlarda başvurular ilgili bankaya, satış duyurularında ilan edilen süreler içerisinde yapılabiliyor. (Ziraat ve Halkbankası),

SAMSUN’DA DÖRT AYRI BÖLGE LİSTEDE

Öte yandan TOKİ'nin internet sitesinde Samsun'daki konut satışları için dört ayrı bölge ilan edildi. Bunlardan Tekkeköy Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında orta gelir taliplilerine yönelik 172 konut, İlkadım'daki Kıran Mahallesi’nde bulunan 1. Etap'ta 251 konut ile Canik ilçesinde TOKİ konutlarında 3 konut açık satış yöntemiyle satışa sunuldu. Tekkeköy, İlkadım ve Canik'teki bu konutlar için istekliler 28 Haziran'a kadar başvuruda bulunabilecekler. Öte yandan TOKİ Alaçam Toplu Konut uygulaması için alt gelir gruplarına yönelik talep toplama çalışmaları sona erdi. 13 Mart'ta başlayan talep toplama uygulaması, 19 Nisan tarihi itibariyle tamamlandı.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER