THY'nin Sponsor Olduğu Film Rekor Kırıyor

THY’nin sponsor olduğu "Batman Superman'e Karşı: Adaletin Şafağı" filminin ilk beş günlük gişe hasılatı 424 milyon dolar oldu

THY'nin Sponsor Olduğu Film Rekor Kırıyor

Türk Hava Yolları'nın (THY) sponsor olduğu "Batman Süpermen'e Karşı: Adaletin Şafağı" filmi, gösterimde olduğu beş gündeki 424 milyon dolarlık gişe hasılatı ile bu alanda ilk dört içerisinde yer aldı.

Amerikalı yazar ve yönetmen Frank Miller'ın 1986 tarihli çizgi romanından uyarlanan ve ünlü oyuncular Ben Affleck ile Henry Cavill'in oynadığı filmi, Türkiye'de gösterime girdiği ilk üç günde 513 bin 873 kişi izledi. Filmin Türkiye'deki gişe hasılatı 7 milyon 139 bin lira oldu. Söz konusu film, ABD'de gösterime girdiği ilk beş günde 170 milyon doları, İngiltere'de ise 22 milyon doları aşan hasılata ulaştı.

Batman ile Süpermen'in karşı karşıya geldiği ve THY uçağından bir sahnenin de yer aldığı film, ilk beş günlük gişe hasılatı rakamlarıyla da öne çıktı. İlk beş günlük gösterimi sonucunda 424 milyon dolarlık gişe hasılatı elde edilen film, aynı sürede 529 milyon dolarla "Star Wars", 524 milyon dolarla Jurrassic World ve 484 milyon dolarla Harry Potter filmlerinin gişe hasılatlarının ardından dördüncü sırada yer aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER