THY 8 Bin Kabin Memuru Alacak

Dünyanın en fazla ülkesine yolcu taşıyan havayolu şirketi Türk Hava Yolları hedef büyüttü. 10 bin kabin memurunun çalıştığı şirket, 2023'e kadar bu sayıyı 18 bine çıkarmayı hedefliyor.

THY 8 Bin Kabin Memuru Alacak

Dünyanın en fazla ülkesine yolcu taşıyan havayolu olan  Türk Hava Yolları hedef büyüttü. THY Kabin Eğitim Müdürü Yonca Ceylan, kurumda 10 bin kabin memurunun çalıştığını belirterek, 2023'e kadar bu sayıyı 18 bine çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

"EN İNCE AYRINTISINA KADAR EĞİTİM ALIYORLAR"

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu öğrencileriyle bir araya gelen Ceylan, kabin memuru adaylarının uçakta olabilecek tüm olumsuz ya da zorlayıcı koşullara karşı en ince ayrıntısına kadar eğitim aldığını kaydetti.

KABİNDE DOĞUM

Ceylan, son günlerde gündeme gelen ve THY Kabin Ekibi tarafından başarıyla gerçekleştirilen 'uçakta doğum' işlemi ile ilgili, "Eğitim içeriklerinde doğum operasyonuna da yer veriliyor ve bütün kabin memurları bu eğitimden geçiriliyor" dedi.

UÇUŞLARDAKİ ELEKTRONİK CİHAZ YASAĞI

Ceylan,  Avrupa Havacılık Emniyet Ajansı'nın (EASA) " İngiltere ve ABD'ye olan THY uçuşlarında elektronik cihazların yasaklanması" konusunda da aldıkları tedbirler sayesinde bu durumun şirketi ve yolcuları olumsuz etkilemeyeceğini sözlerine ekledi..

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER