THY 15 Nisan'a Kadar Brüksel'e Uçmayacak

Brüksel havalimanı'na yapılan bombalı saldırının ardından 22 Mart tarihinde Brüksel seferlerini iptal eden THY, seferlerin 15 Nisan tarihine kadar yapılmayacağını açıkladı.

THY 15 Nisan'a Kadar Brüksel'e Uçmayacak

22 Mart 2016'da yerel saatle 08:00 ile 09:11 saatleri arasında  Belçika'nın  Brüksel şehrinde Maelbeek/Maalbeek metro istasyonunda ve  BrükselHavalimanı'nda gerçekleşen bir dizi silahlı saldırı ve bombalı intihar saldırısı sonucunda iki saldırgan ile birlikte 33 kişi hayatını kaybemiş, 250 kişi de yaralanmıştı. Saldırıları IŞİD üstlenmişti.  Belçika'nın başkenti  Brüksel'deki Zaventem Havaalanı,  22 Mart'ta düzenlenen intihar saldırılarının ardından bugün ilk kez hizmet vermeye başladı.  Brüksel havalimanı'na yapılan bombalı saldırının ardından  22 Mart tarihinde  Brüksel seferlerini iptal eden  Türk Hava Yolları, seferlerin 15 Nisan tarihine kadar yapılmayacağını açıkladı.

Türk Hava Yolları'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

THY 15 NİSAN'A KADAR BRÜKSEL'E UÇMAYACAK

" 22 Mart 2016 tarihinde  Brüksel Havalimanı'nda yaşanan patlamadan dolayı, 24 Mart ve 15 Nisan (dahil) arasındaki  Brüksel çıkışlı ve varışlı tüm  Türk Hava Yolları seferleri iptal olmuştur. Uçuşunuz durumuyla ilgili değişiklikleri //www4.thy.com/deparr/start.tk linkinden takip edebilirsiniz. Seferleri iptal edilen yolcularımız, Rotterdam,  Amsterdam,  Düsseldorf veya  Köln uçuşlarına ücretsiz değişiklik yaptırabileceklerdir. Ayrıca  Brüksel Havalimanı ile ilgili tüm güncel duyuruları www.brusselsairport2203.be web sitesinden takip edebilirsiniz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER