TGF Aslı Nemutlu Türkiye Gençler Şampiyonası sonuçlandı

Bu yıl Aslı Nemutlu adıyla 8.’si düzenlenen TGF Aslı Nemutlu Türkiye Gençler Şampiyonası, Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü’nde tamamlandı.

TGF Aslı Nemutlu Türkiye Gençler Şampiyonası sonuçlandı

Türkiye Golf Federasyonu’nun 2019 faaliyet takviminde yer alan TGF Aslı Nemutlu Türkiye Gençler Şampiyonası, 25-26 Mayıs tarihlerinde Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü’nde yapıldı. Şampiyonada İstanbul Gençler Golf Akademisi, National BGK, Kemer Golf Kulübü, Sueno Golf Kulübü, İstanbul Golf Kulübü, Klassis Golf Kulübü, National AGGA, Bodrum Golf Kulübü, Serik BGA, Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü, İzmir Golf Kulübü, Cornelia Golf Kulübü ve Ankara Golf Kulübü’nden 18 yaş altı 58 sporcu yer aldı. İki gün oynanan şampiyonanın final raundunun sonunda, erkeklerde İbrahim Tarık Aslan toplamda 156 gross skorla, genç kızlarda Zeynep Ergelmiş toplamda 158 gross skorla Türkiye Gençler Şampiyonu oldular.

SAMSUN İÇİN ÖNEMLİ KAZANIM

Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü’nde gerçekleştirilen ödül töreninde kazananlara ödüllerini, Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü Başkanı Kadir Koçak, Türkiye Golf Federasyonu İdari Direktörü Raif Özgür Hacıbektaşoğlu ve 2012’de kaybettiğimiz Milli kayakçı Aslı Nemutlu’nun ailesi Ayşe ile Metin Nemutlu verdi. Aslı Nemutlu'nun babası Metin Nemutlu, "Bu turnuva Aslı Nemutlu adıyla Samsun’da sekizinci kez yapılıyor. Sizlerle Nemutlu ailesi olarak çok kaynaştık. Yıllardır bu camianın içine bizi aile olarak kattınız. Kızımızın adını yüceltiyoruz. Biz kayakçı bir aile olarak farklı bir branşta mücadele eden genç sporcularımızı görüyoruz. Örnek mücadelelerinizden dolayı gurur duyuyoruz. Bu sene Kurtuluş Mücadelesi'nin 100. yılı, Kurtuluş Mücadelesi'nin başladığı yerde böyle bir turnuva düzenlendiği için mutlu ve gururluyuz. Dereceye giren tüm sporcularımızı kutluyorum. Bütün sporculara da hayatlarında başarılar diliyorum. Bu güzel Samsun şehrinde bize ev sahipliği yaptığı için tüm yetkililere tekrar teşekkür ediyoruz. ” dedi.

Gercekbizde.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER