Teröre finansal darbe

Gümrük muhafaza ekipleri, terör örgütlerinin en önemli finansman kaynakları arasında yer alan uyuşturucu ticaretine darbe vurmaya devam ediyor.

Teröre finansal darbe

Gümrük muhafaza ekipleri tarafından ocak-ekim döneminde yapılan operasyonlarda, terör örgütlerinin en önemli finansman kaynakları arasında yer alan 2,3 ton uyuşturucu madde ele geçirildiği açıklandı.

Gümrükler Muhafaza Genel Müdürülüğü ekipleri başta PKK olmak üzere terör örgütlerinin ana finansmanını sağlayan uyuşturucu kaçakçılarına büyük darbe vurdu.

Bu çerçevede, ocak-ekim döneminde gerçekleştirdikleri başarılı operasyonlar neticesinde yaklaşık 145 kilogram eroin ele geçiren gümrük muhafaza ekipleri, 42 kilogram da afyon sakızına el koydu.

1.6 TONDAN 2.3 TONA

Söz konusu dönemde ekiplerce 780 kilogram esrar, 90 kilogram sentetik esrar ve 415 kilogram da kokaine geçit verilmezken, 10 kilogram metamfetamin, 290 kilogram ecstasy ile 570 kilogramdan fazla captagon hap da ele geçirildi.

Geçen yıl söz konusu dönemde 1 ton 643 kilogram uyuşturucu madde yakalanırken, bu yılın aynı döneminde söz konusu rakam yüzde 40'ın üzerinde artarak toplamda 2 ton 350 kilograma ulaştı. Bu yıl ele geçirilen uyuşturucuların maddi değerinin 220 milyon liranın üzerinde olduğu belirlendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER