Teröre Destek Veren Belediyeler İçin Düzenleme Yapılabilir

Bakanlar Kurulu, Beştepe'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığında toplandı. Toplantı sonrası kameralar karşısına geçen Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş açıklamalarda bulundu

Teröre Destek Veren Belediyeler İçin Düzenleme Yapılabilir

Kurtulmuş'un açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:
"Teröre destek verdiği dolayısıyla gözaltına alınan belediye başkanları meclis üyeleri var. Terörle mücadele devam ederken terörist gruplara destek sağlayan belediye başkanlarının olduğu biliniyor.

BAŞBAKANLIK BÜNYESİNDE SORUŞTURULUYOR

Bunlarla ilgili Başbakanlık bünyesinde soruşturmalar yapılıyor. Ayrıca Maliye Bakanlığı'nın bu belediyelerin harcamalarını nasıl yaptığına dair müfettişler üzerinden denetim yapması mümkündür.

BELEDİYELERLE İLGİLİ YASAL DÜZENLEME YAPILABİLİR

Zaten Başbakanlık da gerektiğinde ilgili belediyelerle ilgili farklı bakanlıktan oluşan müfettişlerle birlikte soruşturmaları yürütmeye izin verebilir. Eğer gerekiyorsa bununla ilgili ilave yasal düzenlemeler gerçekleştirilebilir.

TURİZME VERİLEN TEŞVİKLER

Turizmle ilgili olarak verilecek teşvikler açıklanmıştı. Ciddi teşvikler verildi. Türkiye bundan sonra güçlü kalkınma sürecini devam ettirmek için üretmekten başka yolu yok. Nitelikli ürünlerde ihracatını artırmak durumundadır.
Yatırımları teşvikle ilgili yeni adımlar atılması gerekilirse adımlar atılacaktır. Bu dönemdeki ana ekserimiz daha fazla üretim ve ihrcattır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER