‘Tenis sporunu halka yayıyoruz’

Samsun Tenis Kulübü Başkanı Özcan Dursun, tenisin zengin sporu olmadığını belirterek, ‘Avantaj Sende’ projesi kapsamında tenis sporunu halka yaymaya çalıştıklarını beyan etti

‘Tenis sporunu halka yayıyoruz’

Samsun Tenis Kulübü Başkanı Özcan Dursun, Samsun Tenis Kulübü Başkan Yardımcısı Erkan Yavuzel, yönetim kurulu üyeleri Ali Türker, Cengiz Aktaş, Mustafa Anıl Demir, kulüp üyesi hukuk danışmanı Av. Ali Serkan Bilgin, Av. Süleyman Serkan Güler, Samsun Valisi Osman Kaymak’ı makamında ziyaret ederek, şehre yaptığı başarılı ve özverili çalışmalarından dolayı tebrik etti.

AVANTAJ SENDE PROJESİ

Başkan Özcan Dursun ziyaret sırasında, “Samsun Tenis Kulübü, 32 yıl önce kuruldu. Kulüp üyelerinin ödedikleri aidat ve katkılarla bugünkü fiziki hal oluştu. Kulübün bugünkü haline gelmesinde katkıları bulunan devlet görevlilerine de minnettarız” dedi. Tenisin zengin sporu olmadığını, tenisi zengin sporu algısından çıkarmak için devlet okullarında gerçekleştirdikleri Avantaj Sende projesi hakkında proje yönetmeni Hakan Othan ile birlikte bilgi veren Başkan Dursun, proje kapsamında 540 öğrencinin devlet okullarından tenis eğitimi için Samsun Tenis Kulübü’ne geldiğini ve tenis sporunu halka yaymaya çalıştıklarını beyan etti.

SAMSUN’UN TANITIMINA KATKI

Ayrıca 2018 yılında Samsun Tenis Kulübü tesislerinde 10 yakın ulusal turnuva düzenlediklerini de bildiren Dursun, bu turnuvalarda ilimize 900 sporcu ve velisinin geldiğini, otellerde kaldığını, şehre girdi sağlandığını, şehrimizin tanıtımına katkı sağlandığını belirtti. Vali Osman Kaymak ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, sosyal sorumluluk projelerine çok önem verdiklerini belirtti. Vali Kaymak ayrıca Samsun Tenis Kulübü’nü en kısa zamanda ziyaret edeceğini de söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER