Tek Gıda İş'te çekişmeli seçim

Samsun'da en fazla üyesi British American Tobacco’da (BAT) bulunan Tek Gıda-İş Samsun 1 Nolu Şube'nin çekişmeli geçen genel kurulunda seçimi, mevcut yönetimin karşısına mavi liste ile çıkan Cafer Erkoç kazandı. 8 yıldır yönetimde bulunan Ali Başkeser, başkanlığı devretmek zorunda kaldı

Tek Gıda İş'te çekişmeli seçim

kazanan mavi liste oldu. En fazla üyeye sahip oldukları British American Tobacco Sigara Fabrikası işçilerinin yoğun olarak katıldığı genel kurulda, iki dönemdir şube başkanlığını sürdüren Ali Başkeser'in beyaz listesi ile rakip olarak aday olan Cafer Erkoç'un mavi listesi yarıştı.

YENİ BAŞKAN ERKOÇ

Çekişmeli geçen seçimde, Cafer Erkoç'un listesi 394 üyenin oyunu alarak yönetime seçildi. Mevcut başkan Ali Başkeser'in beyaz listesi ise 222 oyda kaldı. Buna göre Tek Gıda İş 1 Nolu Şube Başkanlığı'na Cafer Erkoç, yönetim kurulu üyeliklerine ise Fatih Üstünçelik, İhsan Dindar ve Halil İlik seçildi. Mavi listede 394 oy ile sendika seçimini kazanan Başkan Cafer Erkoç, seçimlerin hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu. Erkoç, “Gerçekleştirdiğimiz yönetim ve delege adaylarımız sendikamızın birliğine dirliğine katkı sunmuşlardır her birisine yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Gazete Gerçek

Erkan Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER