Tecrübe Konuşuyor Türkiye'yi Gezmeye Devam Ediyor!

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Tecrübe Konuşuyor Projesi" kapsamında 2014 yılından bu yana çeşitli illerde 70 konuğun 22 bin 196 gençle bir araya gelerek tecrübelerini paylaştığını açıkladı. Bu tür etkinliklerin kişisel gelişime katkı sağladığını belirten Bakan Çağatay Kılıç," Bu sayede gençlerimiz elde ettikleri kazanımlarla geleceklerine yön verme imkânına sahip olabiliyorlar" dedi.

Tecrübe Konuşuyor Türkiye'yi Gezmeye Devam Ediyor!

Gençlik Spor Bakanlığı'nın hayata geçirdiği  "Tecrübe Konuşuyor" projesi ile gençler, tecrübeli isimler ile bir araya gelmeye devam ediyor.Proje kapsamında gençler, önemli isimlerden meslekleri ve hayat hikayeleri hakkında bilgiler alırken sorularını yöneltme imkanı da  buluyor.

Bakan Çağatay Kılıç, ''Tecrübe Konuşuyor'' projesinin 2014 yılında hayata geçirildiğini hatırlatarak, ''Gençlerimizle, tanışma hayalini kurdukları, alanlarında başarılar elde etmiş, topluma örnek olmuş ve kamuoyu tarafından kabul görmüş; sanatçı, yazar, akademisyen ve sporcuları buluşturarak, gençlerimizin bu kişilerin bilgi ve tecrübelerinden yararlanmalarını sağlıyoruz'' diye konuştu.

Bakan Çağatay Kılıç, gençlerin tecrübeli isimler ile bir araya gelmelerinin onlara farklı ufuklar açtığına, farklı vizyonlar kazandırdığını söyledi.Bakan Çağatay Kılıç,sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bu proje ile gençler kendilerine rol model olarak aldıkları konukların başarı hikâyelerini kendilerinden dinleme fırsatı bularak kişisel gelişimlerine katkı sağlama ve elde ettikleri kazanımlarla geleceklerine yön verme imkânına sahip olabiliyor. Gençler sordukları sorular ile merak ettikleri alanlarda bilgi sahibi oluyorlar. 2014 ve 2016 yılları arasında yılları arasında Tecrübe Konuşuyor Projesi kapsamında  40 ilde 70 farklı konuğun katıldığı  43 program gerçekleştirdik.Bu etkinliklere  22.196 gencimiz katıldı. 2015 yılında düzenlediğimiz 28 etkinlikte  30 başarılı sporcu ve alanında uzman olan 46 konukla  15.600 gencimize  tecrübe aktarımı sağlandık.Gençlerimiz için bu projeye yoğun ilgi gösteriyor.2016 yılında katılımcı genç sayısında büyük artış bekliyoruz."

Projeye katılan  tecrübeli isimler

Tecrübe konuşuyor projesi kapsamında, spor dünyasından, Rıza Kayaalp, Taha Akgül, Kenan Sofuoğlu, Burcu Çetinkaya, Ergün Penbe, Enes Erkan, Fatih Tekke, Adem Kılıçcı, Rıdvan Dilmen, Hakan Ünsal, Harun Erdenay, , Bünyamin Gezer, Oğuz Çetin, Tanju çolak, Mesut Bakkal, Nazmi Avluca, gibi önemli isimler yer aldı. Sanatçı, yazar, akademisyenlerden ise  Murat Kekilli Uğur Işılak, Cemal Safi, Zekai Tunca, Orhan Hakalmaz, İbrahim Sadri, Hülya Koçyiğit, Baha, Dursun Ali Erzincanlı, Esat Kabaklı, Veyis ateş, Salih Memecan, Orhan Ayhan, Serdar Tuncer, Ahmet yenilmez, Bekir develi, Yalçın çetin, Alev Alatlı, Hasan Kaçan, Ersin Düzen, Serkan Çağrı, Sedat Yalın Ahbab gibi önemli isimler programlara katılarak gençlere tecrübelerini aktardı. ​

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER