Taşerona sınav nasıl olacak?

Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu merak edilen konunun detayını paylaştı. ''İşin üzerine gölge düşmesine sebep olacak hiçbir şeye izin vermeyeceğiz.''dedi.

Taşerona sınav nasıl olacak?

Milyonlarca kişinin beklediği taşerona kadro hayali gerçekleşti. Şimdi başvurular başladı. Süreçle alakalı merak edilenlerden biri de sınav uygulaması. Taşeronlar nasıl bir sınavın yapılacağını düşünürken yetkili isim, Çalışma Bakanı'ndan konuyla ilgili bir açıklama geldi.

Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, yapılacak olan sınavların işçilerin çalıştıkları alanla igili olacağını kaydederken okuma yazma bilmeyen kişiler içinse sözlğ sınav uygulamasının gerçekleştirileceğini belirtti.

Sınavlarda eğitim durumları ve çalışılan alanlar belirleyici olacak

Bakan Sarıeoğlu, ''Eğitim durumuna göre, okul mezunu olmayanı yazılı imtihan yapmak söz konusu olmayacak. Sözlü ya da mülakat olacak. İlkokul mezunuysa onun seviyesine göre, ortaokul, lise eğitim durumuna göre olacak. Birinci kriterimiz bu. İkinci kriterimiz de çalıştıkları alanla ilgili olacak. Bu anlamda içleri rahat olsun. Kurslar, kitaplar, ilk uygulama bunlara da yönelmesinler. Bunların hiçbirinin bir gerçekliği yok. İşin üzerine gölge düşmesine sebep olacak hiçbir şeye izin vermeyeceğiz.''dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER