Tarım ve insan ‘Su’ ile anlatılacak

Toprağın, tarımın, ormanın ve suyun önemi konusunda toplumsal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini amaçlayan Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması’nın teması bu yıl ‘Su’ olarak belirlendi. Samsun Tarım ve Orman İl Müdür Vekili Bayram Ay, yarışmaya başvuru tarihinin 30 Eylül 2019 tarihinde sona ereceğini bildirdi

Tarım ve insan  ‘Su’ ile anlatılacak

Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması’nın 11’incisi; Genel, Çiftçi, Öğrenci, Tema, Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları ile DenizBank Çalışanları olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleştirilecek. 'Tema' kategorinin konusu 2019 yılı itibarıyla 'Su' olarak belirlenen yarışmada, yarışmacılar; tarım, hayvancılık, orman, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, her türlü tarım hareketliliğinin işlenmesi, üretici, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyeti konu alan fotoğraflarla etkinliğe dahil olabilecek. Bu yıl 11’incisi gerçekleştirilecek ve başvuruları başlayan ‘Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması' için son tarih 30.09.2019.

AY: BU SORUMLULUK HEPİMİZİN

Konuya ilişkin açıklama yapan Samsun Tarım ve Orman İl Müdür Vekili Bayram Ay, “İlki 2009 yılında Bakanlığımızın Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ve daha sonraki yıllarda DenizBank sponsorluğunun dâhil olduğu etkinlikte, tematik kategori bu sene 'Su' olarak belirlenmiştir. Hepimizin bildiği ve takdir ettiği üzere 'Su', aynı toprak gibi tarımsal üretimin ve yaşamın olmazsa olmazı, kıymetlisidir. Bu bağlamda, 'Tema' kategorisi seçiminin, suyun önemini vurgulamak ve bu sorumluluğu hepimize bir kez daha hatırlatmak adına isabetli olduğunu düşünüyorum. Yarışmacıların; tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, tarım ürünlerinin işlenmesi, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyeti konu alan fotoğraflarla katılabileceği yarışma başvuruları bu yıl 1 Temmuz 2019 itibarıyla başlamış olup; 30 Eylül 2019 tarihine kadar devam edecektir. Konu ile ilgilenenlerin, başvurular hakkında (yarışma şartları, ödüller, jüri vb.) daha detaylı bilgilendirme için www.tariminsan.com internet adresini takip etmeleri gerekmektedir. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyor, katılımcılara başarılar diliyorum” diye konuştu.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER