Tan: Seçim sona erdi, artık odağımız ekonomi olsun

Samsun iş dünyası, İstanbul seçimlerinin sonuçlanmasının ardından yeni dönemde ekonomiye ve reformlara odaklanılması gerektiği mesajını verdi. MÜSİAD Şube Başkanı Haluk Tan, "Büyükşehir Belediyesi koordinasyonu hızlı bir şekilde sağlayıp, bizleri bir araya getirmeli ve yerelde artık aksiyonu başlatmamız gerek" dedi

Tan: Seçim sona erdi, artık odağımız ekonomi olsun

YSK kararıyla yenilenen İstanbul seçimlerinde Ekrem İmamoğlu'nun Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ardından yatırım ortamının iyileştirilmesi ve rekabet gücünü artıracak çalışmalara hız verilmesini isteyen iş insanları da artık ekonomiye odaklanılması çağrısı yaptı.

EKONOMİYE ODAKLANMALIYIZ

MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan, Türkiye’nin gündeminde uzun yer kaplayan bu seçimin tamamlanmasıyla birlikte, Türkiye'nin ana gündemi ekonomik hedefler ve ekonomik istikrar yönünde atılması gereken adımlar olması gerektiğine inandıklarını belirtti.  Ekonomiye odaklanarak gerekli reformların yapılması ve üretime dayalı büyümeyi sağlayacak yatırımlarla istihdamın artırılmasının en önemli başlıklar olduğunu ifade eden Haluk Tan, "Önümüzdeki 4 yıl seçimsiz geçecek, herhangi bir seçim olmayacaktır. Dolayısıyla ekonomik toparlanma ve istikrarın tesisi için bu fırsatı değerlendirmemiz ülkemiz yararına olacaktır düşüncesindeyiz. Gerekli ekonomik adımların atılacağı ve uluslararası alanda da mevcut sıkıntıların aşılacağına olan inancımız tamdır” dedi.

‘DEMİR KOORDİNASYONU SAĞLAMALI’

Samsun yerelinde de ana gündemin 'ekonomi' olması gerektiğinin altını çizen Haluk Tan, "Yerelde de çok önemli bir ekonomi planı ortaya koymamız gerekiyor. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir'in yerelde bu dinamiği ortaya koyacak aksiyonları başlaması gerekiyor. Büyükşehir'in koordinasyonu hızlı bir şekilde ortaya koyup hızlı bir şekilde bir araya gelmeliyiz. Kendisi sivil toplumun içinden gelen birisi olarak siyasiler, Samsun iş dünyası ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle birlikte hızlı bir şekilde bir araya gelmemize yönelik çalışmalara başlamalılar" dedi.

‘KENEVİR ENDÜSTRİSİNE SAHİP ÇIKMALIYIZ’

Samsun'da yatırımcıların desteklenmesi başta olmak üzere tıbbi cihazlar ve kenevir sektörünün geliştirilmesine yönelik adımlar atılmasına ihtiyaç olduğunu vurgulayan Haluk Tan, "Örneğin yarın (bugün) kenevir çalıştayı var. Bütün tarafların katılımıyla çok ciddi bir çalıştay gerçekleştirilecek. Tarım özellikle de kenevir endüstrisi Samsun'u ayağa kaldıracak önemli konulardan birisi. Biz sahip çıkmazsak, sahip çıkmak için sırada bekleyen çok şehir var. Devlet, özel sektör, sivil toplum, akademi ve tüm diğer paydaşların uyum ve işbirliği içinde çalışması ile Samsunumuzu ayağa kaldırmamız lazım" dedi.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER