TAM TASARRUF

Boyadan kamelya üretimine kadar tüm işleri kendi belediye personeline yaptırdığını belirten Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, tam tasarruf modeli sürdürdüklerini belirtti. Başkan Edis, tasarruf ve önlem adına önümüzdeki günlerde makam aracını da satacağını kaydetti

TAM TASARRUF

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, belediye bünyesinde ‘tam tasarruf’ modeline geçtiklerini açıkladı. Boyadan, araç bakımına ve betondan kamelya üretimine kadar tüm işleri belediye personelince yapıldığını belirten Başkan Edis, lüksten kaçındıklarını ve vatandaşa hak ettiği hizmeti vermek için tüm dairelerde kemer sıktıklarının altını çizdi.

‘TÜM DAİRELERİMİZDE KEMER SIKIYORUZ’
Başkan İbrahim Sadık Edis, “Belediye olarak amacımız vatandaşımıza ve ilçemize hak ettiği en kaliteli hizmeti vermektir. Bu anlamda lüksten kaçınıyoruz. Belediye olarak, her alanda tasarrufa gidiyoruz. Fen İşleri’mizden tutun tüm dairelerimizde kemer sıkıyoruz. Önceliğimiz vatandaş” diye konuştu.

‘BOYAYI BİLE KENDİMİZ YAPIYORUZ’
“Vezirköprü Belediyesi olarak, bugün hem parke, hem beton, hem kum yani aklınıza ne geliyorsa tüm bu malzemeleri  kendi tesislerimizde kendi imkanlarımızla üretiyoruz” diyen Başkan İbrahim Sadık Edis, “Biz, beton yaparken sadece çimentoyu dışarıdan alıyoruz. Park yaparken, kamelyayı kendimiz üretiyoruz. Belediyemiz bünyesindeki tüm araçlarımızı dahi kendi ustalarımıza tamir ettiriyor ve bakımlarını yaptırıyoruz. Herhangi bir boya işimiz olduğunda, belediyemiz bünyesindeki boyacı arkadaşlarımızla bu işlerimizi halleniyoruz. Sosyal tesislerimizdeki tüm arkadaşlarımız da bizden... Kısacası belediye olarak tam tasarruf uyguluyoruz” şeklinde konuştu.

‘MAKAM ARACI İÇİN MECLİS’TEN YETKİ ALDIK’
Başkan Edis, diğer yandan ise 2014 model Volvo S80 marka makam aracını da satacağını ifade ederek, “Belediye Meclisi’mizden yetki aldık. Hem tasarruf anlamında hem de eski bir araç olduğu önlem almak amacıyla aracımızı satmayı planlıyoruz” bilgisini verdi.

BAYRAM SONRASI HUMMALI ÇALIŞMA
Diğer yandan belediye çalışanlarına ramazan ayı içerisinde yıllık izinlerini kullandırdıklarını belirten İbrahim Sadık Edis, şöyle devam etti: “Arkadaşlarımızı izine çıkarttık. Belediye olarak malzeme tedarikleri yapıyoruz ve Ramazan bayramı sonrasında dinlenmiş, yorgunluğunu atmış bir personel kadrosu ile hizmete hızla başlayacağız. Bayram bitiminde, Samsun Büyükşehir Belediyemiz ile beraber ilçemizde hummalı bir şekilde yol ve parke çalışması başlayacağız.”

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER