Tam bir hayvansever

Samsun’da bir pet-shop sahibi sokaktan kurtardığı sahipsiz ve annesinden ayrılmış veya kaybolmuş kedileri işletmesinde koruma altına alıyor. İşletmeci, doğru hayvanseveri bularak sahiplendirdiği kedileri, aradan bir yıl geçse de arayarak durumu hakkında bilgi alıyor

Tam bir hayvansever

Samsun’un İlkadım ilçesi Bahçelievler Mahallesi’nde faaliyet gösteren Pet Market, sahipsiz ve annesinden ayrı kalmış yavru sokak kedilerini önce koruma altına alıyor ve sonrasında ücretsiz olarak sahiplendiriyor. İşletme sahibi Mustafa Şirin, kedilerin sahiplendirildiği zaman takibini de yaptığını ifade ederek, 1 yıl sonra bile sahiplendirdiği kişiyi arayarak kedinin durumu hakkında bilgi alıyor.

‘BİZ ARAYIP, SORUYORUZ’

Yeğeni Ömer Can Şirin ile beraber işlettikleri Pet Market adlı pet-shopta sahipsiz sokak kedilerini koruma altına aldıklarını ifade eden Mustafa Şirin, “Birçok sokak kedisi sokaklarda zor durumda. Annesinden ayrılarak kaybolmuş yavru veya sahipsiz kalan kedileri sokaklardan kurtarıyoruz. Onları yalnız bırakmıyoruz. Bulduğumuz veya bize getirilen kedileri, işletmemizde koruma altına alıyoruz. Sonrasında sahiplendirmek üzere hayvansever arıyoruz. Doğru kişi olduğuna inandıktan sonra da, kediyi kendisine teslim ediyoruz. Çoğu işletme teslim ettikten sonra ne arar ne de sorar ancak biz bunu yapmıyoruz. Sahiplendirmekle iş bitmiyor. Biz, sahiplendirdiğimiz kedi için hayvanseveri aradan 1 yıl geçse dahi periyodik zamanlarda arıyor ve durumu hakkında bilgi alıyoruz” diye konuştu.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER