Suriyelilerin Atatürk Havalimanı'nda Bilet Oyunu

Suriyeliler, Atatürk Havalimanı'nda "Türkiye'de bize zulüm ediyorlar." diyerek Arap yolculara aldırdıkları biletleri iade edip parasını alıyor.

Suriyelilerin Atatürk Havalimanı'nda Bilet Oyunu
Atatürk Havalimanı'nda sık sık boy gösteren ve emniyet yetkililerin devamlı uzaklaştırdığı Suriyeliler ' Türkiye'de bize zulüm ediyorlar. Buradan gitmek istiyoruz bize bilet alın' diyerek Arap yolcuların kendilerine aldıkları biletleri geri iade ederek para kazanıyorlar.

SURİYELİLER, ARAP YOLCULARIN PEŞİNDE

Suriye'deki iç savaşın ardından Türkiye'ye mülteci olarak yerleşen ve yurdun çeşitli yerlerinde ikamet eden bazı Suriyeli mülteciler Atatürk Havalimanı'nda Arap yolcuların peşini bırakmıyor. Arap yolcuların geliş uçaklarını takip eden ve onların havalimanını çıkışını bekleyen Suriyeli mülteciler ilginç bir yöntem geliştirdi. Ellerinde Suriye pasaportlarıyla ve çocuklarıyla birlikte Arap yolcuların yanına yaklaşan Suriyeliler, ' Türkiye'de bize zulüm ediyorlar. Biz Lübnan'a gitmek istiyoruz. Bize para vermeyin bize bilet alın ve kurtarın' sözleri üzeri sarf ediyorlar.

BİR BİLETTEN 370 EURO PARA KALIYOR

Suriyelilerin sözleri üzerine bazı Arap yolcular bilet satış ofislerine giderek başta Lübnan olmak üzere birçok Arap ülkesine gitmeleri için yaklaşık 450 Euro değerinde bilet alıyorlar. Suriyeliler uçuştan iki saat önce bilet satış ofislerine giderek uçuştan vazgeçtiklerini söylüyorlar. Uçuştan vazgeçtikleri için yaklaşık 80 Euro'luk bilet geri iade cezasını alan bilet satış ofisleri geri kalan 370 Euro'yu bilet sahibi olan Suriyelilere teslim ediyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER