Suikastçinin kuzeni kunuştu

Rus büyükelçi Karlov'u öldüren suikastçi Mevlüt Mert Altıntaş kuzeni, "Şehit olduğu haberlerinden korkuyorduk, vatan haini çıktı" dedi.

Suikastçinin kuzeni kunuştu

Ankara'da bir sergiye katılan Rus büyükelçi Karlov'u öldüren suikastçi Mevlüt Mert Altıntaş ile ilgili haberlere gelmeye devam ediyor. Hain Mevlüt Mert Altıntaş'ın amcasının oğlu B.A., suikastçı hakkında konuştu.

"HARBİDEN VATAN HAİNİ ÇIKTI"

Altıntaş’ın en son 8 Eylül’de kendisini arayıp evliliği için “Hayırlı olsun” dediğini ve bir daha görüşmediklerini söyleyen B.A., şöyle devam etti: “FETÖ’cü diyorlar. Bizim FETÖ ile işimiz olmaz. Ben 15 Temmuz gecesi sokaklara çıkıp hainlere karşı yürüyüş yapmış biriyim. Televizyonda saldırıyı duyunca şok oldum. Olaydan sonra amcamı ve yengemi arayıp sormadım; sormam da... Bizler Atatürkçü aileyiz. Babam, Mevlüt’ün yaptıklarını duyunca bana dönüp ‘Şehit olduğu haberlerinden korkuyorduk vatan haini çıktı ’ dedi.

CENAZESİ İSTENMİYOR

Altıntaş’ın Söke’deki akrabaları, cenazeye sahip çıkmayacaklarını söyledi. Akrabaları, "Birileri bunu ‘Kahraman olursun’ diye kandırmış galiba. Ülkesine ihanet edenden kahraman olmaz. Vatanına ihanet eden bizlere ihanet etmiş sayılır. Anne ve babasının fikrini bilmiyoruz, ama onlarca akrabası olarak onun cenazesine katılmayacağız. Hainlerin cenaze namazı kılınmaz" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER