Stokçuları ihbar edin

Samsun Ticaret İl Müdürü Cemil Kocaoğlu, piyasalardaki dalgalanmayı fırsat bilerek ürün stoklayan ve ürünlere zam yapan firmaların ihbar edilmesi çağrısında bulundu

Stokçuları ihbar edin

Samsun Ticaret İl Müdürlüğü, dövizdeki dalgalanmayı fırsat bilerek, ürünlerini stoklayan ve mallarına gereksiz zam yapan spekülatör ve fırsatçılara yönelik denetimlerini artırdı.  Samsun Ticaret İl Müdürü Cemil Kocaoğlu, bu şekilde davrananların ihbar edilmesi çağrısı yaptı.

DENETİMLERİMİZİ ARTIRDIK

Cemil Kocaoğlu yaptığı açıklamada, son dönemde finansal piyasalardaki geçici dalgalanmaları fırsat gören bazı spekülatörlerin çeşitli ürün ve ürün gruplarında arz-talep dengesiyle uyuşmayan fiyat artışları yapıldığı, ayrıca bazı ürünlerde stok yapılarak piyasada darlık yaratıldığına yönelik duyumlar aldıklarını belirtti. Kocaoğlu, "Bu kapsamda, Bakanlığımız ve Valiliğimizin talimatları doğrultusunda İlimiz genelinde denetimler yapılacaktır. Özellikle stok yapan firmaların müdürlüğümüze yazılı olarak bildirilmesi yazılı iletişim adreslerine ihbar edilmesini saygıyla duyururuz" dedi.

Samsun Ticaret Müdürlüğü'nün ihbarlar için verdiği iletişim adresleri şöyle:

Tel:0362 420 06 70

Faks:0362 420 06 73

E-Mail: samsun.tim@gtb.gov.tr

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER