STK'lardan Bahar Kalkanı Harekatı'na destek

Samsun'da Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yönelik hain saldırının ardından başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı'na destek amacıyla sivil toplum kuruluşları, ortak basın açıklaması yaptı.

STK'lardan  Bahar Kalkanı Harekatı'na destek

Samsun Ticaret ve Sanayi Odasında (TSO) bir araya gelen 33 sivil toplum kuruluşu adına açıklama yapan TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, her kritik dönemde milletin ve devletin yanında durduklarını söyledi.

Suriye'deki rejim unsurlarının insanlıktan nasibini almamış, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden ve canlarına kasteden bir zihniyet olduğuna işaret eden Murzioğlu, "Masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan bu rejim unsurlarına karşı sessiz kalmamız beklenemez. Tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan, rejimin zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yaşama hakkını korumak tarihi, insanı ve vicdani sorumluluğumuzdur." dedi.

Bahar Kalkanı Harekatı'nı desteklediklerini vurgulayan Murzioğlu, "Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz. Türkiye'nin tüm kesimlerini temsil eden mesleki ve sivil toplum örgütleri olarak, bayrağımızın altında kenetlendik. Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız." diye konuştu. 

Kaynak: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER