SP’den mezhep uyarısı

SP Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, Zeytin Dalı Harekatı’nın belli çevrelerce kullanılarak mezhep çatışmalarına dönüştürülebileceğini belirterek, dikkatli olunması gerektiğini kaydetti

SP’den mezhep uyarısı

Saadet Partisi (SP) Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye'nin kuzeybatısında bulunan Afrin'e yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’na yönelik açıklamalarda bulunarak, sürecin mezhep düşmanlığına dönüştürülmemesi gerektiğini söyledi.

‘TEMENNİMİZ, BARIŞ VE HUZURDUR’

“Gündem çok hızlı değişiyor” diyen Temel Armutçu, “Ekonomiyi, eğitimi, ahlak ve maneviyatı iç ve dış borçları, Doğu Kudüs meselesini, 5 milyona yakın göçmenin durumumu sormayı ve araştırmayı bıraktık. Bu gün gündemimiz ne sağlık, ne yol, ne elektrik, ne aile, nede ekonomi. Evet yıllardır kendi stratejik hatalarımızın büyüttüğü terör örgütlerine tümden savaş açtığımız; sınır ötesi Afrin Zeytin Dalı Barış Harekatı olmuştur. Allah devletimizi milletimizi askerimizi polisimizi korusun. Türk askeri yıllar boyu gittiği her yere adalet götürmüştür. Şehitlerimiz oluyor. Şehitlerimize rahmet, ailelerine ve tüm ulusumuza sabır diliyorum. Temennimiz bu harekatın bir an evvel hedefine ulaşması, barış ve huzurun sağlanmasıdır. İnşallah Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Operasyonu gerçekten terörün sona erdirildiği, bölgede huzur ve barışın sağlandığı bir operasyon olur” diye konuştu.

‘GEÇMİŞTEKİ HATALARA DÜŞÜLMEMELİ’

Saadet Partisi olarak bu harekatın ülkenin huzur ve güvenliğine, gölgenin barış ve istikrarına vesile olmasını dilediklerini kaydeden Başkan Temel Armutçu, “Elbette Türkiye terörle mücadelede bütün meşru müdafaa haklarını kullanmalıdır. Ancak bu hak kullanılırken, geçmişte yapılan hatalara da düşülmemelidir. Kurulan tuzaklara karşı dikkatli olunmalıdır. Bütün benliğimizle etnik kışkırtmalara ve mezhep çatışmalarının da karşısında olmalıyız. Ortadoğu’da en tehlikeli tuzak Türk, Kürt, Arap ve mezhep düşmanlığını körüklemektir. Kürtler ve Türkler bin yıldır bu coğrafyanın asli unsurlarıdır. Bu süreç miting meydanlarında, hamasi sloganlarla siyasi malzeme yapılacak bir sürece dönüşmemelidir. Bölgenin mazlum halkları için asıl düşman farklı etnik kimliklere sahip topluluklar değil, bu coğrafyayı kendi çıkarları için kan gölüne çeviren küresel emperyalistlerdir” şeklinde konuştu.

Tolga BİRGÜCÜ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER