Soylu: Hiçbir şeyden korkmayın

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şehit babası askerimizle görüşmesini anlattı.

Soylu: Hiçbir şeyden korkmayın

PKK'lı hainlerin katlettiği anne ve bebeği ile ilgili konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şehit babası askerimizle görüşmesini anlattı.
 

Olayın hemen ardından şehidin eşi Jandarma Astsubay Çavuş Serkan Karakaya ile telefonda görüştüğünü anlatan Bakan Soylu, Serkan Karakaya'nın çelik gibi bir irade sahibi olduğunu belirterek kendisine Bana dedi ki, “Bakanım, karım oraya benim yanıma gelmek istedi çocukla beraber. Başımıza böyle bir iş geldi. Vatan Sağ olsun.” dediğini söyledi.

"HİÇBİR ŞEYDEN KORKMAYIN"

Hiçbir şeyden korkmayın. Amerika 5 bin TIR gönderip de PKK’yı ve PYD’yi orada besleyecekmiş. Avrupa onlara destek verecekmiş. Bilesiniz ki Avrupa da Amerika da bunların arkasında oldu, sizin gibi kahraman arkadaşlarımız bu toprakları onlara mezar etti ve onlara gerekli cevabı en şiddetli şekilde verdi.

ABD VE BATI BU KATİLLERİ BESLİYOR

Asker olan eşini görev yerinde ziyaret etti, dönerken yola kurulan pusuda şehit oldu. Mesai arkadaşlarım, benim polis kardeşlerim; burayı iyi dinleyin. Batıda Avrupa’da teröriste destek verenler, ülkelerinde oturma hakkı verenler, siyasi sığınma taleplerini ikiletmeyenler, 5 bin TIR silah gönderenler, profesyonel katilleriyle bunlara eğitim verenler, akıl verenler, taktik verenler, moral verenler, Amerika’dan 10 bin km öteden adamlarını gönderip Kandil’de PKK’nın katillerine eğitim verenler, dernekleri üzerinden para gönderip, Anadolu’nun birliğini bozmaya çalışanlar, ay yıldızlı bayrağa göz dikenler; bir anne ile 11 aylık bebeğine pusu kurdular.

BU CİNAYETİN ÜSTÜ ÖRTÜLEMEZ

Bu cinayetin görmezden gelinip, üstü örtülür bir yanı yoktur. Artık hiçbirisi ne bizim operasyonlarımıza laf söyleyebilir, ne mahkemelerimize yargılamalarımıza laf söyleyebilir. Ne de kiminle alışveriş yapacağımıza laf söyleyebilir. Besleyip büyüttükleri budur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER