Sosyal medyadaki terör seviciler mercek altında

İstanbul Başsavcılığı, sosyal medyada terörle mücadele edenleri hedef gösteren haber, yorum ve paylaşımlarda bulunan 3 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Sosyal medyadaki terör seviciler mercek altında

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, dün saat 22.30 sıralarında Beşiktaş Vodafone Arena stadı yakınlarında, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni hedef alan terör saldırılarıyla ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında, eyleme iştirakleri oldukları değerlendirilen 13 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

"HABER, YORUM VE PAYLAŞIMLAR TAKİP EDİLİYOR"

Soruşturmanın, olayın tüm fail ve bağlantılarının ortaya çıkarılabilmesi yönünde genişletilerek sürdürüldüğü vurgulanan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Bununla birlikte, terör saldırısıyla ilgili basın yayın yolu ile ya da sosyal medyaplatformlarında, terörü ve terör örgütlerini övücü mahiyette, terör örgütlerinin propagandasına hizmet eden, terörü meşru gösteren, terörle mücadele edenleri hedef gösteren haber, yorum ve paylaşımlar takip edilmekte olup, bu konuda yürütülen soruşturma kapsamında şu ana kadar 3 şüpheli gözaltına alınmıştır. Bir kısım şüphelilerin yakalanması çalışmalarına ise devam edilmektedir."

O İSİM DE GÖZALTINDA

Twitter'de Utku Dindar isimli kullanıcı dünkü patlama sonrası attığı tweetle sosyal medyada tepki çekmişti. Utku Dindar 'ın da gözaltına alınanlar arasında olduğu belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER