Slogana itiraz

İyi Parti'nin kullandığı slogana Bursa'da itiraz geldi.

Slogana itiraz

İyi Parti’nin kullandığı slogana Bursa’da itiraz geldi. AK Parti Bursa Nilüfer Belediye Başkan Adayı Dr. Mustafa Esgin, sloganın kendisine ait olduğunu belirtti.


Esgin, İHA’ya yaptığı açıklamada, “Daha önce bu sloganı kullanmaya çalışan Türkiye'ye mal olmuş iki ticari firmanın ticari faaliyetlerinde kullanım hakkı ile ilgili itiraz ettik ve itirazımız kabul edildi. Firmalardan biride benzer bir sloganı kullandığı için ona da itiraz ettik o itiraz süreci henüz sonuçlanmadı. Fakat şu kesin ki; 2015 yılında patentinin aldığımız “İyi Gelecek” sloganı siyasi bir amaçla, siyasi bir yapı tarafından kesinlikle kullanılamaz. Bununla ilgili itiraz sürecini başlattık. Sloganın telif hakları benim adıma tescilli olduğu için bundan doğan bütün hukuki haklarımı sonuna kadar kullanacağım” dedi.


Esgin, avukatlarının İYİ Parti avukatlarına ihtar göndererek sloganın tescilli olduğunu ve bu nedenle kullanılamayacağını belirtmesiyle başladığını, İYİ Parti sloganı kullanmaya devam ederse dava aşamasına geçeceklerini dile getirdi.
Öte yandan İYİ Parti’nin ise kullandığı sloganla alakalı patent başvurusunu bugün yaptığı öğrenildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER