Sivas'ta Kritik Gün! 3 Bin Polis Görevlendirilecek

Sivas Olayları’nın 23’üncü yıl dönümü nedeniyle yarın düzenlenecek programlar öncesi güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkartıldı

Sivas'ta Kritik Gün! 3 Bin Polis Görevlendirilecek
2 Temmuz 1993’te Sivas’taki Pir Sultan Abdal Kültür Etkinlikleri’ne gelenlerin konakladığı Madımak Oteli’nin ateşe verilmesi sonucu 33 aydın, 2 otel görevlisi ile 2 eylemci olmak üzere toplam 37 kişinin öldüğü olayların 23’üncü yıl dönümü kapsamında yarın yapılacak anma programı için kentte bütün tedbirler artırıldı. Anma etkinlikleri sırasında her hangi bir olay yaşanmaması için polis ekipleri alarma geçirildi.

3 BİN POLİS GÖREVLENDİRİLECEK

1 Temmuz Cuma günü saat 20.00 itibariyle bazı cadde ayrıca sokaklar trafiğe kapatılarak araç parkına izin verilemeyecek. Anma etkinliği kapsamında, yürüyüşün yapılacağı güzergahın başlangıcı olan Seyrantepe, Fidanlık, Yeditepe, Mehmet Akif Ersoy, Hikmet Boran, Mevlana ve Atatürk Caddeleri ile Seyrantepe Kavşağı, Afyon Sokak, Bankalar Caddesi, Ali Ağa Cami Sokak, Orduevi önü, Bekir Sami Kunduk Caddesi ve bu sokaklara açılan yollara araç park edilmeyecek. Güzergah üzerindeki geçiş noktaları ile otel civarında ise yaklaşık 3 bin polisin görevlendirileceği bildirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER