Şişirilmiş yılbaşı paketi uyarısı

Tüm dünya 2018’e veda etmeye hazırlanırken, yılbaşı eğlenceleri için fırsatçılar gözlerini açtı. Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı, piyasada bazı firmalar tarafından kalitesiz ve sahte ürünlerin paket halinde insanlara sunulacağına dikkati çekerek, tüketiciye bilinçli olmaları yönünde çağrı yaptı

Şişirilmiş yılbaşı paketi uyarısı

Yılbaşı kutlamaları için hazırlıkların yapıldığı son günlerde, fırsatçıların piyasaya inmesinin an meselesi olduğu kaydedildi. Her yıl fırsatçı firmalar tarafından hazırlanan yılbaşı paketlerine, kalitesiz ve sahte ürünlerin eklendiği belirtildi. Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı, tüketicilere yılbaşı eğlenceleri için alacakları paketlere dikkat etmelerini söyledi. Başkan Yaktı, şişirilmiş paket uyarısı yaptı.

TÜKODER’DEN ŞİŞİRİLMİŞ PAKET UYARISI

Sema Onar Yaktı, “Paketlenmiş ürünlerin hiçbirisini almalarını önermiyoruz. Kesinlikle alacakları ürünleri az ve öz alsınlar. Sağlıklı ürün almaya dikkat etsinler. Şişirilmiş paketleri almasınlar. ‘Ucuz’ olmasına kanmasınlar. Yılbaşı gecesini kimse hastanede geçirmek istemez. Kendi kendilerini zehirlemek gibi bir durum söz konusu. Yılbaşında eğlenmek ve dinlenmek herkesin hakkıdır, ancak sahte ürünlere karşı dikkatli olunması gerekiyor” diye konuştu.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER