Şirvan'daki göçükte 3 madencinin cesedine ulaşıldı

Siirt'in Şirvan ilçesinde bakır madeninde heyelan nedeniyle oluşan göçükte 3 madencinin cesedine ulaşıldı.

Şirvan'daki göçükte 3 madencinin cesedine ulaşıldı

Şirvan ilçesinde özel bir firmaya ait bakır madeninde heyelan nedenle göçük meydana geldi.  Göçük sırasında madende çalışan çok sayıda işçi ve iş makineleri göçük altında kaldı. Heyelan sonrasında madende çalışan diğer işçiler ilk müdahaleyi yaptı. Madene birçok kurtarma ekibi sevk edildi.


3 İŞÇİNİN CESEDİNE ULAŞILDI


Valilikten yapılan açıklamada, Şirvan ilçesi Maden köyünde bulunan bakır madeninde heyelan sonucu göçük oluştuğu bilgisi verildi.

Valilik bünyesine kriz masası oluşturulduğunun açıklandığı basın notunda şu ifadelere yer verildi, “Arama kurtarma çalışmalarında göçük altından 3 işçinin cenazesine ulaşılmıştır. Bölge illerden takviye arama kurtarma ekipleri talep edildi. Bölgede arama kurtarma çalışmalarına AFAD, jandarma ve arama kurtarma ekiplerimizin desteğiyle devam edilmektedir" denildi.


BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM BİLGİ ALDI 

Başbakan Binali Yıldırım, göçükle ve kurtarma çalışmaları hakkında ilgili bakanları arayarak bilgi aldı.

Bu arada, aynı bölgede 25 Temmuz’da heyelan meydana gelmiş, can kaybının yaşanmazken 6 kamyon ile 2 iş makinesi göçük altında kalmıştı.


3 VARDİYA ÇALIŞILIYORDU


Şirvan ilçesine bağlı Maden köyünde bulunan ve özel bir firma tarafından işletilen bakır madeni sahasında göçük saat 20.30 sıralarında heyelan meydana geldi. 3 vardiya halinde 15’er kişilik ekipler halinde çalışmaların sürdürüldüğü madende, yamaçtan kopan binlerce ton toprak ve kaya parçası çalışma sahasına aktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER