Şırnak'ta 13 PKK'lı Öldürüldü!

Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 13 terörist etkisiz hale getirildi.

Şırnak'ta 13 PKK'lı Öldürüldü!

Kent merkezinde PKK'lı teröristlerin yakalanması, patlayıcılarla  tuzaklanan çukurların ve barikatların bertaraf edilmesi, halkın can ve mal  güvenliğinin sağlanması amacıyla sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından  güvenlik güçlerince 14 Mart'ta başlatılan "Şehit JandarmaÜsteğmen Mehmet Çiftçi  Operasyonu" sürüyor.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetleri  ve emniyet güçlerinin müşterek operasyonunda 13 terörist daha etkisiz hale  getirildi. Böylelikle, operasyonun başladığı tarihten itibaren etkisiz hale  getirilen terörist sayısı 28'e yükseldi.

Operasyon bölgesinde, jandarma özel harekat ve polis özel harekat  timleri ile PKK'lılar arasında çatışmalar yoğunlaşırken, güvenlik güçlerinin  çalışmaları sonucu, teröristler tarafından oluşturulan 3 barikat kaldırıldı ve 39  el yapımı patlayıcı imha edildi.

Teröristlerin barikat ve çukurlara yerleştirdikleri patlayıcıları  uzaktan infilak ettirmek için yüzlerce metre uzunluğunda kablo kullandığı  belirlendi.

Bu arada, Yeşilyurt Mahallesi'nde güvenlik güçlerince tespit edilen el  yapımı patlayıcıların kontrollü şekilde infilak ettirilmesi kameralara yansıdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER