Sığındığı Dükkanda Telef Oldu

Bartın Gölbucağı Mahallesi'nde köpek saldırısı sonucu yaralandığı tahmin edilen porsuk, sığındığı oto sanayi dükkanında telef oldu

Sığındığı Dükkanda Telef Oldu

Gölbucağı Mahallesi'ndeki oto sanayi sitesinde dükkanı bulunan İbrahim Dika, önceki gün içeride bir hayvana ait ayak izleri buldu. Geceleri iş yerine hayvan girdiğini düşünen Dika, dün dükkana kireç serperek kapattı. Sabah geldiğinde daha belirgin olan ayak izlerini gören Dika, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü'ne haber verdi. Gelen ekipler, içerideki ayak izlerini takip ettiklerinde arkada su saatinin bulunduğu boşlukta porsuk leşiyle karşılaştı. Boynunda yara saptanan porsuğun, köpeklerin saldırısı sonucu yaralanınca ağaca tırmanıp üstteki açık pencereden tek katlı iş yerine girerek sığındığı belirlendi.

 

 

Porsuk leşi gömülmek üzere ekipler tarafından götürülürken, iş yeri sahibi İbrahim Dika gazetecilere açıklama yaptı. Dika, dükkanda önceki gün ayak izlerini fark ettiğini söyleyerek, "Ne olduğunu anlamak için gece giderken kireç serptim. Sabah geldiğimde izleri gördüm. Ne olduğunu anlayamadık. Daha sonra ekipler geldi. Saklandığı yerde ölmüş hayvan." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER