Şiddetle kınıyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Las Vegas'taki saldırıya ilişkin sosyal medya hesabından mesaj paylaştı.

Şiddetle kınıyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin Las Vegas kentinde 50 kişinin hayatını kaybettiği, 400'ün üzerinde kişinin yaralandığı saldırıya ilişkin sosyal medya hesabından kınama mesajı paylaştı.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajı:

"ABD'nin Las Vegas şehrinde yaşanan terör saldırısını şiddetle kınıyorum. Bu tür olayların bir daha yaşanmaması temennisiyle, saldırıda hayatını kaybedenlerin aileleri başta olmak üzere tüm ABD halkına Türk Milleti adına başsağlığı diliyorum."

DIŞİŞLERİ'NDEN AÇIKLAMA

Türkiye, ABD'nin Las Vegas kentindeki müzik festivalinde düzenlenen saldırıyı kınadı.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, ABD'nin Las Vegas kentinde bir otelde düzenlenen açık hava konseri sırasında gerçekleştirilen ve çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına yol açan silahlı saldırıdan büyük üzüntü duyulduğu bildirildi.

Türkiye'nin olayla ilgili gelişmeleri izlediği vurgulanan açıklamada, "Ölü ve yaralılar arasında vatandaşlarımız olup olmadığı Los Angeles Başkonsolosluğumuzca yerel güvenlik makamları ve hastaneler nezdinde araştırılmaktadır." ifadesi yer aldı.

Açıklama, şöyle devam etti:

"Bu menfur saldırıyı kınıyor, ABD halkının acısını paylaşıyoruz. Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Bu elim saldırıya karşı ABD ile dayanışma içinde olduğumuzu bir kez daha yineliyoruz."

Las Vegas polisi, Mandalay Bay Oteli'nin 32. katından, açık hava konserine katılanların üzerine ateş açılması sonucu en az 50 kişinin hayatını kaybettiğini, 200'den fazla kişinin yaralandığını duyurmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER