ŞEYTANİ VURGUN!

Canik Belediyesi tarafından bir uçuş kulübüne 159 bin TL para ile alınan 6 adet paraşütün tatil için Ölüdeniz'e gidenlere kiralandığı ve belediyenin aldığı 6 paraşüt ile ticaret yapıldığı ortaya çıktı

ŞEYTANİ VURGUN!

Samsun Uçuş Kulübü’nün tanıtım toplantısında konuşan Samsun Uçuş Kulübü Başkanı Köksal Akman, 31 Mart seçimleri öncesi Canik Belediyesi’nin araya giren birinin referansı ile bir uçuş kulübüne toplam değeri 159 bin TL olan 6 adet paraşüt aldığını, bu paraşütlerle birlikte 20 bin lira da ekstradan para verdiğini açıkladı. Başkan Akman, Canik Belediyesi tarafından alınan 6 adet paraşüt ile söz konusu şahsın Ölüdeniz'de kiralama yaparak para kazandığını gündeme getirirken, iddia toplantıya katılanlar arasında şaşkınlık yarattı.

‘KİMSE BUNU TAKİP ETMİYOR’

31 Mart seçimleri öncesi Canik Belediyesi’nin, toplam değeri 159 bin lira olan 6 adet paraşüt aldığını üstüne bir de söz konusu kulübe 20 bin lira para verdiğini kaydeden Köksal Akman, "Belediyenin aldığı bu paraşütler, şimdi Ölüdeniz’de turistlere kiralanıyor. Ölüdeniz'de bir yamaç paraşütü kiralaması kişi başı 180 TL. Kulüp faaliyetleri için alınan bu paraşütleri adam alındığı günden bu yana Ölüdeniz'de turistlere kiralayarak para kazanıyor. Belediye kulüp faaliyetleri dışında kullanılan bu paraşütlerin parasını kasasından ödedi. Böyle bir şey olabilir mi. Kimse bunu takip etmiyor. Bu büyük bir israftır” diye konuştu.

Kaynak: Samsun Kent Haber

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER