Şehrin göbeğinde riskli yıkım

Samsun'un göbeğinde hiçbir güvenlik önlemi almadan yıkım yaptılar

Şehrin göbeğinde riskli yıkım

Samsun'da yaya ve araç trafiğinin en işlek olduğu caddelerden birisi olan İstiklal Caddesi'nde günlerdir devam eden ve hiçbir güvenlik önlemi almadan iş makinesi ile yapılan yıkım çalışması tehlike saçtı.

BARET BİLE YOK!

Samsun'un İlkadım ilçesi İstiklal Caddesi 56'lar mevkiinde 5 katlı bir binanın yıkım çalışması, çevre sakinleri ve vatandaşların tepkisine neden oldu. Üç gündür devam eden çalışmalarda inşaat işçileri, yoldan geçen vatandaşlara aldırış etmeden yıkım çalışmasını gerçekleştirdiler. Hatta yıkımın yapıldığı sırada iş makinesinin hemen yanında bulunan bir inşaat işçisinin de kafasında baret bile olmadan çalışmayı sürdürmesi, iş güvenliği konusunda halen almamız gereken çok mesafe bulunduğunu da gözler önüne serdi.

DURUMA TEPKİ VAR

Hiçbir güvenlik önlemi alınmadan iş makinesi ile gerçekleştirilen yıkım sırasında çevredeki vatandaşların yanı sıra araçların da hemen yıkımın yapıldığı alanın kenarından geçmesi dikkatlerden kaçmadı. Önlem alınmadan yıkım çalışmasının gerçekleştirilmesine tepki gösteren vatandaşlar, toz duman içerisinde kalan caddenin yanında iş güvenliği açısından da hiçbir önlem alınmadığını belirterek, duruma tepki gösterdiler.

Gazete Gerçek

Erkan Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER